Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:36:55

Єдиний волонтерський центр удосконалює свою роботу

12.03.2015   12:56Агенцiя

Волонтерство — справа шляхетна і цілком добровільна. З усвідомленням того, що ця гібридна війна не скінчиться так швидко, як хотілося б, до багатьох людей приходить і бажання діяти, допомагати захисникам України, їх сім’ям та вимушеним переселенцям. Хтось долучається до разових акцій, хтось залишається у цьому русі надовго.

Як зауважив у ході прес-конференції один з активістів волонтерського руху Чернігівщини Сергій Воробйов, єдиний волонтерський центр створювався, щоб об’єднати й скоординувати діяльність різних організацій. І це завдання ЄВЦ виконав.

На певному етапі співпраці між підрозділами ЄВЦ виникло недостатнє розуміння, тому кілька з них полишили центр. Але він продовжує діяти. Більше того, волонтери планують вже найближчим часом офіційно зареєструвати свою громадську організацію, розробляють її статут, логотип, сайт. І паралельно удосконалюють свою роботу, запроваджують нові стандарти діяльності й відкритої звітності.

На переконання Сергія Воробйова, довіра людей має базуватися на довірі до організації в цілому, а не до конкретної людини. Тому в єдиному волонтерському центрі зараз працюють над тим, щоб зробити свою діяльність максимально відкритою і прозорою.

Для цього запровадили кількаступеневий захист скриньок для збору коштів. По-перше, такі скриньки завірені печаткою центру. По-друге, опломбовані. Кожна пломба має свій номер, за яким можна визначити місце розташування скриньки та відповідальну за неї особу. Уточнити цю інформацію можна на сайті волонтерського центру evc.cn.ua. Він перебуває ще на стадії розробки, але сторінка з інформацією про скриньки вже діє.

Так само діє і сторінка зі звітами волонтерів про рух коштів. Тут можна знайти відомості як про надходження пожертв (незалежно від того, яким чином вони зроблені: готівкою чи на банківську картку волонтерів), так і про їх витрачання. Згодом запрацює і сторінка, на якій буде видно, що саме і до якого саме військового підрозділу передали волонтери.

Про інший, технічний напрямок діяльності волонтерів розповіли Геннадій та Віктор Обушні. Як відзначалося, на відміну від ворожої армії, для нас дорогим і безцінним є кожне життя. Тому волонтери, що мають хист до техніки, перейнялися проблемою захисту гусеничної техніки від кумулятивних снарядів. Група співавторів разом з військовими практиками створила таку систему захисту. Вони розробили протикумулятивні зйомні екрани для гусеничної військової техніки. Конструкція розроблена таким чином, що не лише захищає, а й дозволяє транспортувати техніку залізницею чи заводити в бокси на ремонт чи зберігання.

Вартість виготовлення й монтажу такого екрану на одну бронемашину — близько 20 тисяч гривень.

За словами волонтерів, кошти на обладнання двох одиниць техніки вони вже мають. Чекають тільки виділення відповідних машин. Планують, що роботи будуть виконані підприємствами області на волонтерських засадах.

Розробкою вже зацікавилися у Рівному та Маріуполі.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.