Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 липня, 18:02:22

У 2014 році експорт зменшився на 3,1%, а імпорт - на 4,8 %

26.02.2015   15:19Агенцiя

Протягом 2014р. підприємства та організації Чернігівської області здійснювали зовнішньоторговельні операції послугами з партнерами із 79 країн світу (з них 26 країни ЄС).

Про це повідомляє ГУ статистики у Чернігівській області

У 2014р. загальні обсяги експорту та імпорту послуг становили 20,6 млн.дол. США та 28,9 млн.дол. США, проти 2013р. вони зменшилися на 3,1% та  на 4,8% відповідно.
До країн Європейського Союзу було експортовано послуг на 11,8 млн.дол., або 57,4% загального обсягу експорту, що на 0,5 млн.дол. більше, ніж у 2013р.

Вагомі обсяги експорту послуг серед країн–членів ЄС надавалися Румунії, Німеччині, Великій Британії, Нідерландам та Італії; серед інших країн світу – Російській Федерації, Канаді, Білорусі, США та Сейшельським Островам.

Імпорт послуг із країн Європейського Союзу становив 26,1 млн.дол.США, або 90,2% загального обсягу імпорту,  і збільшився проти 2013р. на 0,4 млн.дол.  

Найбільші обсяги імпорту серед країн–членів ЄС були одержані  від Великої Британії, Німеччини та Польщі; серед інших країн світу – з Російської Федерації та Білорусі.

У структурі експорту понад дві третини обсягу формували послуги з переробки матеріальних ресурсів та транспортні, п’яту частину – у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги. 

Найбільшу частку (42,8%)  в загальному обсязі імпорту складали роялті та інші послуги, пов’язані із використанням інтелектуальної власності, 33,9%  – ділові послуги.

Останні новини Чернігівщини

єРобота: як переселенка з Бахмута започаткувала власний бізнес у Чернігові 17:02

Почати життя з нуля непросто, але можливо. У цьому переконуєшся, дізнавшись історію Ольги Люліної – переселенки з Бахмуту, яка в рідному місті мала все: будинок, дачу, роботу, бізнес (піцерію і заклади продажу вуличної їжі), і навіть не думала про те, що це доведеться покинути.

Критична інфраструктура має бути зі світлом, – Олександр Ломако 16:27

До об'єктів критичної інфраструктури Чернігова не мають застосовуватися графіки відключення електроенергії.

Володимир Зеленський відзначив медикиню з Чернігівщини званням «Заслужений лікар України» 16:05

З нагоди Дня Української Державності Президент України вручив почесну нагороду Наталії Фурс, заступниці медичного директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарні №2» Чернігівської міської ради.

Чернігівські поліцейські оперативно розкрили крадіжку грошей з банківської картки 15:39

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка викрала банківську картку у знайомої, а потім зняла з картки 6 тисяч гривень.

Чернігівські медійники навчалися використовувати інструменти штучного інтелекту 14:55

Друга група чернігівських медійників пройшла тренінг “Використання ШІ у роботі локальних медіа: базовий рівень”, який 13 - 14 липня організував регіональний хаб Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини