Громадські аудитори проаналізували державні закупівлі у медичній сфері області за 2014 рік
З листопада 2014 року розпочалася реалізація проекту «Підвищення фінансової прозорості та бюджетної підзвітності місцевих управлінь охорони здоров’я», який у Чернігівській області реалізується Чернігівською обласною громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики» та Чернігівською міською молодіжною громадською організацією «Освітній центр «Ініціатива».

Протягом 3 місяців громадські аудитори проводили моніторинг державних закупівель в сфері охорони здоров’я за 2014 рік. Був підготований звіт про державні закупівлі в медичній сфері області.
Було проаналізовано 122 оголошення «Вісника державних закупівель» про результати проведення торгів в сфері охорони здоров’я області за період з 1 січня по 15 грудня 2014 року.
Увага зверталася на співвідношення кількості відмінених закупівель до кількості торгів в результаті яких були укладені договори на постачання товарів, робіт та послуг. Були проаналізовані причини відмін закупівель в сфері охорони здоров’я області та визначені замовники, які найчастіше відміняли торги тощо.
Особлива увага була приділена закупівлям, що здійснювалися за переговорною процедурою, оскільки ця процедура містить найбільше корупційних ризиків, адже замовник отримує можливість укладати договори з одним учасником на власний розсуд.
Висновки виявилися невтішними.
Третина договорів на суму майже 25,5 млн. грн. була укладена в результаті застосування переговорної процедури закупівлі, яка містить найбільше корупційних ризиків. Україна згідно своїх міжнародних зобов’язань має зменшити обсяги держзакупівель, що здійснюються без проведення конкурсних торгів до 10% від загального обсягу закупівель у першій половині 2015 року. Тому, зважаючи на ситуацію з 33% укладених договорів у медичній галузі області за результатами переговорної процедури, ситуація вимагає ретельного вивчення та контролю як громадськістю, так і замовниками закупівель.
47% (58 із 122) оголошених за досліджуваний період торгів в сфері охорони здоров’я області були або відмінені, або визнані такими, що не відбулись.
Найчастіше причиною відміни закупівель є відсутність достатньої кількості учасників, а це 63% від усіх відмінених торгів. Доволі значна кількість торгів – 20% – були відмінені через помилки замовників. Переважно це порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, акцепту, оголошення про результати процедури закупівлі. Також серед таких помилок є допущення до участі в торгах менш ніж двох учасників.
Аналітичний звіт про держзакупівлі в медичній сфері Чернігівської області за 2014 рік буде розіслано органам влади та місцевого самоврядування, а також депутатам обласної та Чернігівської міської рад.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.