Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 06:37:52

Громадські аудитори проаналізували державні закупівлі у медичній сфері області за 2014 рік

25.02.2015   11:14Агенцiя

З листопада 2014 року розпочалася реалізація проекту «Підвищення фінансової прозорості та бюджетної підзвітності місцевих управлінь охорони здоров’я», який у Чернігівській області реалізується Чернігівською обласною громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики» та Чернігівською міською молодіжною громадською організацією «Освітній центр «Ініціатива».

Протягом 3 місяців громадські аудитори проводили моніторинг державних закупівель в сфері охорони здоров’я за 2014 рік. Був підготований звіт про державні закупівлі в медичній сфері області.

Було проаналізовано 122 оголошення «Вісника державних закупівель» про результати проведення торгів в сфері охорони здоров’я області за період з 1 січня по 15 грудня 2014 року.
Увага зверталася на співвідношення кількості відмінених закупівель до кількості торгів в результаті яких були укладені договори на постачання товарів, робіт та послуг. Були проаналізовані причини відмін закупівель в сфері охорони здоров’я області та визначені замовники, які найчастіше відміняли торги тощо.

Особлива увага була приділена закупівлям, що здійснювалися за переговорною процедурою, оскільки ця процедура містить найбільше корупційних ризиків, адже замовник отримує можливість укладати договори з одним учасником на власний розсуд.

Висновки виявилися невтішними.

Третина договорів на суму майже 25,5 млн. грн. була укладена в результаті застосування переговорної процедури закупівлі, яка містить найбільше корупційних ризиків. Україна згідно своїх міжнародних зобов’язань має зменшити обсяги держзакупівель, що здійснюються без проведення конкурсних торгів до 10% від загального обсягу закупівель у першій половині 2015 року. Тому, зважаючи на ситуацію з 33% укладених договорів у медичній галузі області за результатами переговорної процедури, ситуація вимагає ретельного вивчення та контролю як громадськістю, так і замовниками закупівель.

47% (58 із 122) оголошених за досліджуваний період торгів в сфері охорони здоров’я області були або відмінені, або визнані такими, що не відбулись.

Найчастіше причиною відміни закупівель є відсутність достатньої кількості учасників, а це 63% від усіх відмінених торгів. Доволі значна кількість торгів – 20% – були відмінені через помилки замовників. Переважно це порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, акцепту, оголошення про результати процедури закупівлі. Також серед таких помилок є допущення до участі в торгах менш ніж двох учасників.

Аналітичний звіт про держзакупівлі в медичній сфері Чернігівської області за 2014 рік буде розіслано органам влади та місцевого самоврядування, а також депутатам обласної та Чернігівської міської рад.

Останні новини Чернігівщини

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші 14:05

Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс.

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 13:58

Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів.

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту 13:40

Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва.

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками 13:21

Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза.

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року 12:15

Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини