Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 10:11:35

Прокуратура не допустила чергового скандалу у сфері земельних відносин, запобігши незаконному розпорядженню паями селян

20.02.2015   08:40

За позовом прокурора Менського району області Чернігівським окружним адміністративним судом 17 лютого визнано незаконним та скасовано розпорядження місцевої райдержадміністрації, яким у вересні 2014 року надано дозвіл приватному сільгосппідприємству на розроблення документації щодо набуття в оренду 178 га земель сільськогосподарського призначення (ріллі).

Суд прийняв до уваги доводи прокурора про те, що вказані землі розпайовані між членами колишнього КСП, а деякими з них на ділянки вже отримано державні акти про право власності.

Надання приватизованих земель в оренду органом влади є порушенням норм цивільного та земельного законодавства (зокрема, ст. 122 Земельного кодексу України).

Завдяки вжитим прокуратурою заходам цьому порушенню прав громадян, яке мало б негативні правові та соціальні наслідки, вдалося запобігти.

 

Довідково:
Вже за півтора місяці поточного року по області судами задоволено 16 позовів прокурорів із земельних питань, за якими повернуто та попереджено незаконне вибуття близько 450 га земель вартістю майже 6 млн. гривень. Справи ще щодо майже тисячі гектарів вартістю 8 млн. грн. перебувають у провадженні суду.

Останні новини Чернігівщини

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу "Перехрестя-Юнь-2021" 09:44

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту запрошує активну молодь Чернігова (учнів 9-11 класів) до участі в таборі молодіжного активу «Перстя-Юнь-2021».

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина 09:40

Про це повідомив секретар міської ради Олександр Ломако.

Скільки чернігівців віддало майно у заставу?

Скільки чернігівців віддало майно у заставу? 09:22

Укладаючи договір, сторони бажають мінімізувати ризик невиконання його умов.

"Єдиною родиною" у Прилуках вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:01

20 червня Прилуччина гостинно зустрічала родини українських Героїв, загиблих в зоні проведення АТО/ООС. Як і традиційно, дану зустріч ініціювала ГО «Єдина родина Чернігівщини» під гаслом «Біда не зламала, біда – об’єднала!».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 червня по 8:00 22 червня 2021 року.