У Ріпках затримано людину, яка принесла гранатомет до шкільного музею
Прокуратурою Чернігівської області організовано належне розслідування вибуху у школі та попереджено нові вибухи
Вибух боєприпасу у загальноосвітній школі №2 смт Ріпки, який стався вчора, 18 лютого, розслідується в рамках кримінального провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження з боєприпасами).
На місце події виїжджали прокурор Чернігівської області Дмитро Чібісов, прокурор Ріпкинського району Олександр Артеменко та керівники інших правоохоронних органів.
Невідкладно було затримано особу, яка передала до шкільного музею вибухонебезпечний предмет. Це мешканець смт Ріпки 1963 р. н., який раніше виїжджав у зону АТО.
Досудове розслідування проводить слідчий підрозділ РВ УМВС, процесуальне керівництво здійснюють органи прокуратури Чернігівської області. Керівництвом прокуратури області розслідування взято на контроль.
Боєприпас ідентифіковано як снаряд РПГ-18 («муха»). У ході дізнання та санкціонованого обшуку виявлено, що затриманий привіз і передав іншим особам ще два такі снаряди. Другий з них знаходився у ріпкинській гімназії, третій — у мешканки м. Чернігова, яка зберігала його на балконі своєї квартири.
Також під час санкціонованого обшуку в затриманого виявлено значну кількість бойових патронів.
Усі боєприпаси одразу ж були вилучені та знешкоджені, повторенню трагедії в інших місцях вдалося запобігти.
У результаті вибуху постраждали троє співробітників школи. Одна особа від отриманих тілесних ушкоджень померла в медичному закладі, ще двоє отримали осколкові поранення ніг. Наразі поранені знаходяться в районній лікарні.
На даний час проводяться слідчі дії.
Прокуратура області застерігає всіх волонтерів та інших осіб, які відвідують зону АТО, їх родичів і знайомих від прийняття в дарунок, перевезення чи зберігання будь-яких боєприпасів або їх частин, будь-яких видів зброї. Це не тільки є кримінально-карним діянням, а й становить небезпеку для вас і багатьох оточуючих.
У разі виявлення таких предметів необхідно повідомити чергового прокурора (тел. 67-40-86) та правоохоронні органи.
Останні новини Чернігівщини
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45
20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39
До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.
Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35
Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.
20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30
День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.