Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 19:32:37

Особливості прийому громадян прокуратурою м. Чернігова

16.02.2015   14:17

З початку 2015 року до приймальні прокуратури міста письмово та в усній формі звернулось більше сотні громадян з різних питань.

Звертаю увагу на те, що 14.10.2014 частково вступив у дію новий Закон України “Про прокуратуру”, а саме скасовано функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів. Згідно вказаного Закону, прокуратура не має права втручатись у діяльність підприємств, установ, організацій будь-якої форми власності.

Водночас, слід зауважити, що відповідно до Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 ст.ст. 19, 21 прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству. Перевірки за зверненнями, крім заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, проводяться лише у разі їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами або неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань.

Відповідно до ст. 36-1 цього ж Закону підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження.

Тож, громадяни або їх близькі родичі, які відносяться хоча б до однієї з перелічених категорій можуть звертатись до прокуратури з метою захисту своїх законних прав та інтересів.

Для інформації: прокуратурою міста Чернігова здійснюється щоденний прийом громадян з 9.00 до 18.00 години, як керівництвом прокуратури, так і оперативними працівниками згідно графіку. У вихідні дні прийом здійснюється черговим прокурором.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.