Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 18:34:12

Ув’язнений з чернігівської тюрми видурював гроші з жителів Канівщини

16.02.2015   10:55Агенцiя

Для того, щоб виманювати гроші з громадян, шахраям не обов’язково знаходитися в тому ж місті. Деякі телефонні шахраї скоюють злочин віддалено, перебуваючи зовсім в іншому місті, повідомив заступник начальника відділу розслідувань майнових злочинів УКР МВС у Черкаській області Олександр Падалка.

Нині телефонне шахрайство набуває поширення. Зловмисники телефонують як на мобільні телефони, так і на стаціонарні телефони громадян і вимагають кошти за вирішення проблеми з їх рідними. Звісно, історії вигадані, але люди піддаються психологічному тиску шахраїв.

– Здійснюємо аналіз таких шахрайських дій. Аналізуємо по даті, як подає шахрай інформацію: чи говорить про ДТП, чи про те, що рідні потрапили за грати. Встановлюються мобільні телефони і за ними вже шукаємо осіб. Шахраї не обов’язково перебувають у місті, де споюється злочин. Часто вони знаходяться навіть в інших містах України. У нас були випадки, коли шахраї перебували у Київській, Житомирській, Дніпропетровській областях. І перебуваючи там, дзвонили до черкащан і вимагали переказати гроші на їх рахунок, щоб нічого не трапилося з рідними, – розповідає фахівець.

За інформацією Олександра Падалка, деякі шахраї навіть здійснюють дзвінки з місць позбавлення волі. Так, у шести випадків телефонних шахрайств, що скоювалися за минулий рік, шахраями були ув’язнені. Зокрема, був випадок, коли протягом тижня в Канівському районі до людей надходили дзвінки від шахрая, який виявився ув’язненим з Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.