Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 18:20:02

Прокуратура довела в суді, що має право представляти інтереси бійців АТО для захисту їх порушених прав

16.02.2015   07:58

За позовом прокурора Апеляційний суд Чернігівської області 13 лютого прийняв рішення, яким закріпив висновок: громадяни, які призвані на військову службу і проходять її в зоні АТО, мають повне право на захист у суді їх порушених прав або оспорюваних кимось законних інтересів представниками держави в особі органів прокуратури.

Цим рішенням суд також підтримав позицію прокуратури області у справі за позовом прокурора Городнянського району в інтересах мобілізованого до збройних сил України працівника «Городнярайагролісгоспу». А саме, скасував ухвалу місцевого суду про залишення без розгляду позовних вимог з підстав відсутності у прокурора повноважень на ведення справи в суді.


Обставини справи:

Як визначено законом, за працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, зберігаються місце роботи, посада, і також їм компенсується з бюджету середній заробіток на тому підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

На захист порушених прав працівників лісгоспу органами прокуратури області пред’явлено до суду 3 позови про зобов’язання роботодавця у відповідності до вимог Конституції України, КЗпП України та Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу» нарахувати та виплатити їм середній заробіток за час проходження військової служби.

Однак місцевий суд, у порушення норм матеріального та процесуального права, обрав позицію відповідача, зазначивши в ухвалі, що особа, яка захищає територіальну цілісність та недоторканість держави, спроможна самостійно захисти свої порушені трудові права у суді, у зв’язку з чим захисту з боку органів прокуратури не потребує.

За апеляційною скаргою прокурора ухвалу суду першої інстанції скасовано, а справу повернуто до місцевого до суду для розгляду по суті заявлених вимог.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.