Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 12:20:20

Буде створено мережу волонтерів-добровольців, які просуватимуть ідеї збереження репродуктивного здоров’я

13.02.2015   07:56Агенцiя

Протягом двох днів у місті Вінниця триватиме тренінг для організацій-членів Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї.

На захід приїдуть представники двох десятків громадських організацій із різних куточків України, - у тому числі Чернігівська міська молодіжна організація «Міський молодіжний центр «Жменя» аби поділитися досвідом, підвищити рівень професіоналізму у роботі з добровольцями-волонтерами. Також за результатами заходу буде створено Робочу Групу із розвитку мережі добровольців/волонтерів згаданої Коаліції та розроблено План інформаційно–просвітницьких заходів для мережі добровольців-волонтерів.

Тренінг відбудеться в рамках проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні», що виконує Благодійний Фонд “Здоров’я жінки і планування сім’ї” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку / USAID.

Мережа волонтерів, створення якої візьме початок у Вінниці, допоможе українським громадським організаціям вести широку інформаційно-просвітницьку роботу з метою створення змін у ставленні та поведінці людей до питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Нині, коли війна в Україні вкрай звузила сферу волонтерської діяльності, спрямованої переважно на воїнів та жертв АТО, актуальність цього питання є більш ніж високою. Тим більше, що останнім часом законодавці створили певні перепони у роботі волонтерів. Зокрема, відповідно до чинного Закону України "Про волонтерську діяльність" наразі волонтером може бути лише людина, яка досягла 18 років і заключила договір на здійснення волонтерської діяльності із відповідною організацією. При цьому організація має отримати певну "ліцензію" від Міністерства соціальної політики України.

На переконання партнерів заходу у Вінниці, а це громадські організації «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та «Молодіжний громадський центр «Волонтер», вимога отримання статусу «волонтерської» організації суттєво шкодить руху добровольців в Україні, адже зменшує соціальну активність неформальних об’єднань (наприклад, ініціативних груп територіальних громад тощо) і порушує головний принцип волонтерства – доброї волі. В той же час європеїзація України дозволяє мотивувати молодь до волонтерської діяльності як до сучасного стилю життя особливо у сферах репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, які, на жаль, досі табуйовані у суспільстві.

З огляду на вищесказане, Всеукраїнська Коаліція з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї, створена у вересні 2014-го року з метою збереження репродуктивного здоров’я, захисту репродуктивних прав, забезпечення потреб у якісних послугах з планування сім’ї кожної (!) людини в Україні, проводить 18-19 лютого тренінг у місті Вінниця, щоб обговорити наявні проблеми у створенні волонтерської мережі та посилити компетенцію учасників коаліції у впровадженні діяльності з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.


Дізнатися більше про роботу Коаліції можна на нашій сторінці у соціальній мережі Facebook
за адресою: https://www.facebook.com/RHFPCoalition.Ukraine Щоб дізнатися детальніше про тренінг
у місті Вінниця просимо журналістів контактувати із Гусак Регіною, Головою Правління НГО «Міський молодіжний центр «Жменя»
+38 (066) 209 55 05
+38 (063) 402 73 03

Останні новини Чернігівщини

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них