Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 19:20:45

Як свідчить практика, з поданням заяви до суду процес виплат активізовується

12.02.2015   11:11Агенцiя

Конституцією України кожному гарантовано право на працю, та своєчасне отримання винагороди за неї, але досить часто роботодавцями з різних причин дана норма закону не виконується в частині виплат заробітної плати.

Станом на лютий 2015 року заборгованість по заробітній платі м. Чернігова зросла до 13 млн. грн.

Діючим законодавством прокурору надано право в цивільному порядку подавати до суду позови в інтересах соціально незахищених громадян, тобто людей, не спроможних самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальн повноваження через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.

Прокуратурою м. Чернігова протягом 2014 року в інтересах соціально незахищених громадян подано 36 заяв до суду про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати на суму 322 тис. грн. Усі вони задоволені.

На сьогоднішній день роботодавцями реально погашено заборгованість на суму 255 тисяч гривень.
У тих випадках, коли підприємство не виконує вимоги судового наказу добровільно, стягненням заборгованості займається виконавча служба. Ці питання знаходяться на контролі прокуратури до здійснення виплат.

У разі звернення до прокуратури із заявою про вжиття заходів представницького характеру необхідно додати копії трудової книжки, паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також довідку з підприємства про суму заборгованості (у разі наявності) та документи, що підтверджують неможливість самостійно звернутися до суду.

Як свідчить практика, з поданням заяви до суду процес виплат активізовується.

Останні новини Чернігівщини

 У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон»

У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон» 17:48

19 вересня у Чернігові пройшов напівмарафон Нової пошти. Забіги стартували з Красної площі та об’єднали понад 1500 бігунів.

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста 17:37

Щороку, у вересні, жителі Семенівки з нетерпінням чекають свята, яке об’єднує нас усіх – День міста.

Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» 17:22

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта» 17:21

Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»».

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». 17:14

В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини