Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 10:44:12

Як свідчить практика, з поданням заяви до суду процес виплат активізовується

12.02.2015   11:11Агенцiя

Конституцією України кожному гарантовано право на працю, та своєчасне отримання винагороди за неї, але досить часто роботодавцями з різних причин дана норма закону не виконується в частині виплат заробітної плати.

Станом на лютий 2015 року заборгованість по заробітній платі м. Чернігова зросла до 13 млн. грн.

Діючим законодавством прокурору надано право в цивільному порядку подавати до суду позови в інтересах соціально незахищених громадян, тобто людей, не спроможних самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальн повноваження через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.

Прокуратурою м. Чернігова протягом 2014 року в інтересах соціально незахищених громадян подано 36 заяв до суду про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати на суму 322 тис. грн. Усі вони задоволені.

На сьогоднішній день роботодавцями реально погашено заборгованість на суму 255 тисяч гривень.
У тих випадках, коли підприємство не виконує вимоги судового наказу добровільно, стягненням заборгованості займається виконавча служба. Ці питання знаходяться на контролі прокуратури до здійснення виплат.

У разі звернення до прокуратури із заявою про вжиття заходів представницького характеру необхідно додати копії трудової книжки, паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також довідку з підприємства про суму заборгованості (у разі наявності) та документи, що підтверджують неможливість самостійно звернутися до суду.

Як свідчить практика, з поданням заяви до суду процес виплат активізовується.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 червня травня по 8:00 18 червня 2021 року.

В Україні зафіксовано 967 нових випадків захворювання на COVID-19

В Україні зафіксовано 967 нових випадків захворювання на COVID-19 08:57

Серед них - 32 дитини та 6 медпрацівників.

Податківці викрили схему ухилення від оподаткування ПДВ на суму понад 400 тисяч гривень

Податківці викрили схему ухилення від оподаткування ПДВ на суму понад 400 тисяч гривень 08:04

Аудиторами Головного управління ДПС у Чернігівській області на підставі інформації, отриманої від управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Чернігівській області виявлено схему, за результатом якої зменшено накопичене від’ємне значення по податку на додану вартість на суму понад 300 тис грн та упереджено відшкодування ПДВ на суму понад 100 тис гривень.

Вбивство пенсіонерки за 7300 гривень – судитимуть 27- річного чернігівця

Вбивство пенсіонерки за 7300 гривень – судитимуть 27- річного чернігівця 07:49

Чернігівською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 27-річного мешканця Чернігова за фактами умисного вбивства з корисливих мотивів та розбою (п. 6 ч. 2 ст. 115 та ч. 4 ст. 187 КК України).

Поліція затримала чоловіка, який понад рік переховувався від відбування покарання

Поліція затримала чоловіка, який понад рік переховувався від відбування покарання 07:31

Оперативники Новгород-Сіверської районної поліції встановили місцезнаходження чоловіка, якого в лютому 2020 року Коропський районний суд Чернігівської області засудив до 4 років позбавлення волі за грабіж.