Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 03:25:53

Громадські активісти черговий раз намагалися ознайомитися з генеральним планом забудови Чернігова

10.02.2015   09:32

Неспокійний понеділок в Чернігівському міському управлінні архітектури і містобудування: представники громадського комітету захисту прав людини вимагають показати генеральний план забудови міста. У листопаді міськрада вже відмовила цим активістам, пояснюючи, що подібні документи ще з 1998 року мають гриф таємності, тобто вони лише «Для службового користування».

Своїми діями чиновники свідомо порушують одразу два Закони України «Про доступ до публічної інформації» і «Про регулювання містобудівної діяльності», кажуть активісти. Вони переконані, що місцеві чиновники до Генерального плану пускають лише «обраних» осіб, а от для пересічних чернігівців його матеріали чомусь закриті. В міському управлінні архітектури наголошують, у них з цього приводу чисті руки, а грифи таємності ставив у інструкціях розробник плану – Український державний науково-дослідний інститут проектування міст.
 
Після суперечки заступник начальника управління Петро Гребень таки пустив громадських активістів подивитися на Генеральний план Чернігова. Щоправда, приховавши на ньому секретні місця. Перед журналістами двері закрили. Знімати і фотографувати не дозволили.
 
Переконавшись, що чиновники продовжують здійснювати протиправні дії, громадські активісти збираються захищати у суді право чернігівців знати що, як, де і коли будуватимуть. Особливо в час, коли йде війна за землі для АТО-шників і постійні суперечки стосовно привабливих Ялівщини і Кордівки. Під грифом таємності мають бути лише стратегічні об’єкти, все інше – доступне для людей, кажуть активісти.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.