Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 10:41:26

Протидія корупції – пріоритет в роботі органів прокуратури

05.02.2015   07:59Агенцiя

Організація роботи з питань запобігання і протидії корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури.

Як результат проведеної у минулому році прокуратурою області у взаємодії з іншими правоохоронними органами роботи до суду направлено 33 обвинувальні акти про злочини з ознаками корупції. Майже усі (30) – за фактом одержання неправомірної вигоди. Крім того, 1 – щодо заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, 2 – про зловживання владою.

До кримінальної відповідальності притягнуто 34 особи, серед яких 8 державних службовців, по 1 працівнику податкової міліції та Державної пенітенціарної служби України. Корупційні злочини викрито у агропромисловому комплексі, бюджетній системі, сфері земельних відносин, охорони здоров’я.

Розмір одержаної посадовцями неправомірної вигоди становив від 2 тис. грн. до 120 тис. грн., отримання яких інкриміновано колишньому керівникові структурного підрозділу облдержадміністрації за участь у вирішенні майнового спору на користь заявника.

Уперше за останні роки викрито організовану злочинну групу з корупційними зв’язками. Так, за матеріалами УБОЗ УМВС розслідувано кримінальне провадження щодо трьох лікарів, які у складі організованої злочинної групи одержали понад 16 тис. грн. неправомірної вигоди від громадян за встановлення їм групи інвалідності.

До реального покарання у вигляді 5 років позбавлення волі засуджено колишнього суддю одного з районних судів області, який спільно з адвокатом одержав 30 тис. грн. за ухвалення виправдувального вироку.

Що ж до адміністративної корупції, то протягом минулого року складено 66 протоколів про корупційні правопорушення, з яких 24 – працівниками прокуратури, 23 – УМВС, 19 – УСБУ.

За результатами їх судового розгляду 51 особу притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на загальну суму більше 14 тис. грн.
     
Серед притягнутих 7 державних службовців, стільки ж співробітників контролюючих та правоохоронних органів (митниці, пенітенціарної служби, державної служби з надзвичайних ситуацій, санепідемстанції, ветеринарної медицини), а також депутати і посадові особи органів місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Атрошенко закликає уряд переглянути механізм компенсацій місцевим бюджетам різниці у тарифах на тепло

Атрошенко закликає уряд переглянути механізм компенсацій місцевим бюджетам різниці у тарифах на тепло 10:00

Після зростання ціни на газ у кілька разів, щоби залишити тарифи на минулорічній позначці, Уряд ухвалив рішення покрити різницю вартості тарифів з міських бюджетів

У яких медичних закладах Чернігівщини МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією?

У яких медичних закладах Чернігівщини МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією? 09:53

Діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та є безоплатними для пацієнтів. Такі вартісні методи діагностики, як МРТ і КТ, — у пакеті хіміотерапевтичного лікування.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 27 жовтня по 8:00 28 жовтня 2021 року

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників 07:50

Відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року №836 в Україні встановлено День визволення України від фашистських загарбників, який відзначається щорічно 28 жовтня.

28 жовтня - який день, свято та прикмети

28 жовтня - який день, свято та прикмети 07:45

28 жовтня Україна відзначає визначну дату — День визволення від фашистських загарбників, національне свято, присвячене вигнанню військ нацистської Німеччини з території України 1944 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини