Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 квітня, 19:40:41

Затриманий в Чернігові злодій залишав містян без телефонного зв'язку, бо крав кабель

29.01.2015   17:12

Співробітники карного розшуку Чернігівського міськвідділу внутрішніх справ затримали 48-річного зловмисника, який поцупив близько ста метрів телефонного кабелю.

Як розповів начальник Чернігівського міськвідділу внутрішніх справ полковник міліції Володимир Рапута, наприкінці минулого року та на початку поточного до чергової частини надходили повідомлення про крадіжки телефонного кабелю з підвалів житлових будинків.

В одному з повідомлень було зазначено, що кабель був викрадений одночасно з кількох підвалів одного будинку.

В ході перевірки та з'ясування всіх обставин цих крадіжок співробітниками карного розшуку було встановлено, що крадій вночі проникав до підвалів, де потайки відривав та викрадав від 40 до 80 метрів кабелю. Своїми діями зловмисник позбавляв мешканців обкрадених будинків телефонного зв'язку.

Як свідчить практика і статистика, розкриття багатьох злочинів, в тому числі і тяжких, залежить не тільки від оперативності і професійності співробітників міліції. Багато правопорушень були розкриті саме завдяки пильності та громадської свідомості небайдужих громадян. І цього разу пильність громадян завадила скоєнню подібного злочину.

До чергової частини Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області надійшло повідомлення від жителя однієї з багатоповерхівок, що в підвалі знаходиться підозрілий чоловік. На місце події негайно виїхали співробітники карного розшуку Чернігівського міського відділу міліції. Як з'ясувалося, невідомий вже встиг пробратися у підвал та намагався викрасти телефонний кабель, але був затриманий «на гарячому» правоохоронцями.

В ході подальшої перевірки оперативники встановили, що затриманий 48-річний чернігівець був неодноразово судимий за аналогічні злочини. Звільнившись в минулому році з місць позбавлення волі, продовжив своє злочинне ремесло. Викрадав кабелі та здавав їх на металоприймальні бази. Його виручкою ставали 250-400 гривень.

Володимир Рапута повідомив, що за фактом крадіжок відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка) - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування, встановлюється причетність затриманого до аналогічних злочинів.

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини