Володимир Ткач про енергозабезпечення Чернігівщини
В даний час ситуацію з «віяловими» відключеннями в країні врегульовано. Чернігівські енергетики продовжують стабільно постачати електроенергію всім споживачам без обмежень.
Про це т.в.о. Голови Правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ткач повідомив 21 січня 2015, під час своєї першої прес-конференції, що відбулася в ПАТ «Чернігівобленерго».
Актуальна тема, яку порушив керівник обленерго, - вплив чергової хвилі мобілізації в Україні на забезпечення енергетичної безпеки Чернігівщини як у мирний час, так і в період можливих нештатних, екстремальних ситуації. Наразі технічний персонал, який безпосередньо займається експлуатацією електромереж, а це електромонтери, майстри оперативно-виїзних бригад, диспетчери отримують повістки з військкоматів. Протягом 2014 року, до лав ЗСУ вже призвано 67 працівників підприємства. На відновлення кадрового потенціалу, рівень кваліфікації якого відповідав би завданням сьогодення, необхідно не один рік. Тому в такій ситуації гарантувати енергобезпеку області можна лише при збалансованому підході до призову працівників енергетичної галузі.
«Перебуваючи на території Луганської області, із самого початку АТО і до листопада минулого року, розуміючи дійсний стан справ, хто як не ми, будемо захищати нашу Батьківщину, однак енергетична безпека залишається за нами», - прокоментував ситуацію Володимир Ткач.
Питання щодо багаторічної трудової біографії нового керівника обленерго, особливо в зоні АТО, не могло не зацікавити журналістів. За його словами, енергопостачання Луганщини здійснюється у непорівнянно складних умовах. Бригади електромонтерів на ліквідацію аварій в електромережах виїжджають у супроводі українських військових, під прикриттям бронетранспортерів. Енергетики відновлюють електропостачання навіть незважаючи на те, що йдуть бойові дії, потрапляючи під обстріл та підриваючись на мінах. Будівлю та техніку Луганського енергетичного об‘єднання відняли терористи ЛНР. Співробітники Луганського енергетичного об‘єднання були змушені евакуюватися в дитячий табір під Старобільськом. З цього міста вони тепер і виїжджають на ремонтні роботи. За електроенергію на окупованій території Луганщини майже ніхто не платить.
Однак на Чернігівщині також є споживачі, які не розраховуються за електроенергію, але вже з інших причин. У когось вони носять об’єктивний характер, втім в більшості випадків – це свідоме порушення правил користування електричною енергією.Загалом споживачі Чернігівщини заборгували за електроенергію 35 млн. гривень. По всім боржників є судові рішення про стягнення заборгованості в примусовому порядку і тим не менш вони не сплачують свої борги.
«Проблема у тому, що ми в нашій діяльності настільки зарегульовані, що не можемо і не маємо права приймати рішення, які б суперечили законодавству. Порушувати закон немає права і споживач. У нас зі всіма споживачами є діалог, окрім двох проблемних підприємств, які свідомо порушують правила користування електроенергією і не йдуть на контакт» - зазначив т.в.о. Голови правління Володимир Ткач.
Читайте також: У кого в лютому відключатимуть електроенергію? Повний перелік
В якості одного з перших кроків по відвертості і доступності енергопостачальної компанії – є розміщення телефону кол-центру (0 800 210 310) на всіх спеціалізованих автомобілях Товариства, трансформаторних підстанціях та розподільних пристроях. На думку т.в.о. Голови Правління це дасть можливість, оперативно реагувати на будь-які ситуації в електромережах, в тому числі пов‘язані з крадіжками енергоустаткування. Адже сотні населених пунктів на Чернігівщині у 2014 році залишилися без світла через злив трансформаторного масла.
Володимир Ткач повідомив, що сьогодні його головне завданням – це консолідувати всі ресурси для гарантування енергетичної безпеки Чернігівщини. «Я налаштовую наших співробітників на те, що наше завдання - це безперебійне постачання електроенергії по всій території Чернігівської області. Сама електроенергія - це благо цивілізації, і ми, енергетики, стоїмо на сторожі цього блага. 40 днів без світла, в 21 столітті перебував Луганськ. Хочеться вірити, що гіркий досвід відключення від благ цивілізації ніколи не повториться».
Володимир Ткач повідомив представникам ЗМІ, що працюватиме в інформаційному полі максимально відкрито та об’єктивно, висвітлюючи всі події, пов‘язані з енергетикою Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).