На Чернігівщині, як і по всій Україні, стартувала соціальна акція "Квартира під охорону"
Про її мету журналістам розповів начальник Управління Державної служби охорони при УМВС України в Чернігівській області Ярослав Накопюк.
Яка мета акції та в який період можна скористатись 50 % знижкою?
- З метою посилення захисту майна громадян і протидії квартирним крадіжкам за дорученням Міністерства внутрішніх справ з 15 по 31 січня на території України проходить соціальні акція «Квартира під охорону». За умовами акції, у зазначений період підрозділи ДСО зможуть взяти Ваше житло під охорону за половину вартості монтажних послуг, а точніше — ви сплачуєте вартість охоронного обладнання, а монтажні роботи з обладнання помешкання сигналізацією фахівці підрозділів ДСО виконують за половину їх вартості – повідомив керівник управління. - Перш за все акція має на меті якомога більше помешкань громадян прийняти під охорону і тим самим припинити зростання квартирних крадіжок.
Чи існують способи, щоб самостійно протидіяти квартирним крадіжкам?
- Самостійно громадяни не в змозі захистити помешкання від непроханих гостей, адже досвідчені «домушники» відкриють будь-які замки, справа лише в часі та в їх професійності. Звісно, варто подбати про надійні замки та двері, проте дієвішим способом захисту помешкання житла є охоронна сигналізація. Про кількість майнових злочинів незахищених помешкань говорить сумна статистика крадіжок.
З чим пов’язано збільшення майнових злочинів та яка їх статистика за минулий рік?
- Збільшенню квартирних крадіжок передує багато факторів, перш за все економічний. Люди йдуть на крадіжки, щоб за короткий термін і без особливих зусиль поправити своє матеріальне становище.
За офіційними даними протягом 2014 року на території Чернігівської області зареєстровано 730 крадіжок з помешкань громадян, у тому числі – 238 з квартир. Крадіжок з об’єктів, які перебувають під охороною ДСО не допущено.
На сьогодні єдиним дієвим способом захисту майна громадян є підключення на пульт централізованого спостереження Державної служби охорони. Коли на пульт централізованого спостереження надходить «тривожний» сигнал, дана інформація одразу ж передається наряду групи затримання і за лічені хвилини міліціонери прибувають на місце події. Більш того, лише міліціонери ДСО мають право в разі необхідності застосовувати зброю та застосовувати відповідні дії для затримання злочинців,- говорить Ярослав Накопюк.- На об’єктах, які перебувають під охороною, встановлюються сучасні засоби сигналізації. Ми постійно працюємо над розширенням наших послуг і пропонуємо клієнтам додаткові технічні заходи охорони, у тому числі кнопки тривожного виклику міліції.
Останні новини Чернігівщини
У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку 15:21
Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.
Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик 15:15
Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
Преміями і стипендіями відзначили митців області 15:14
Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14
Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.
У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12
У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.