Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 04:39:37

На Ніжинщині продовжують красти ліс під прикриттям лісників

16.01.2015   09:55Агенцiя

Незаконну вирубку лісу, а по суті — крадіжку виявили правоохоронці разом з екологами та Ніжинським антикорупційним бюро, повідомили Уездные новости.

Михайло Булигін, голова НАБу повідомив, що їм вдалося знайти дві вирубки лісу. На першій — зрубані сосни. Якщо вирубка планова, то на пнях ставлять клеймо. По факту клейма були деінде, територія вирубки не вигорожена, як це мусить бути обов’язково.

Друга територія вирубки, яку виявили активісти — нараховує близько сотні (!) дубів. Там клема взагалі не проставлені. Всі стволи промислової товщини, для виробництва меблів — саме те, що треба.

Контроль за вирубкою дерев мають здійснювати лісники. Лісниками керує підприємство Райагроліс і керівник Віктор Залозний, який став на цю посаду не так давно та зі скандалом.

Тоді, одразу, активісти Народної ради та Антикорупційного бюро розуміли, що поставити керувати комунальним лісництвом власника приватної пилорами, це все одно, що призначити лисицю директором курятника.

Лісник, який у себе на дільниці виявив незаконну рубку лісу, повинен одразу повідомити про крадіжку правоохоронні органи і скласти відповідний акт. Але в даному випадку лісники не реагували ніяк, начебто нічого і не сталося. І аби не пильність громадських активістів з НАБу, може про це б і ніхто не дізнався.

От і виникає питання, чи не має від крадіжок свою долю лісник і відповідно їх начальник? Якщо у відомстві Райагролісу іде постійна несанкційована вирубка дерев, а господар на це навіть не скаржиться до міліції, то громадськість починають тривожити смутні сумніви.

Михайло Булигін каже, що це не останнє місце вирубки, про яке вони знають. Є випадки, і це не разові випадки, коли під виглядом санітарної вирубки лісу, валять промислові дерева.

Тобто, є місця, де повинні вичищати ліс, пиляти порчені дерева, щоб краще росли здорові. А по факту маємо проклеймовані пні зі здоровою промисловою деревиною, а хворі, криві, трухлі стовбури продовжують стояти. І цей захід на підприємстві називається “санітарна вирубка ліса”, коли під виглядом вибраковки пиляють здорові дерева. Це вже схоже не на господарювання, а системні крадіжки.

В міліції по факту відкривають кримінальну справу. За останній час це вже восьма відкрита справа.

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини