Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 03:34:14

Органи прокуратури області на захисті трудових прав мобілізованих

08.01.2015   07:53

Прокуратурою Городнянського району встановлено грубе порушення прав на оплату праці мобілізованих працівників одним із роботодавців області.

У відповідності до вимог Конституції України, КЗпП України, Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період – до одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Установлено, що в період проходження військової служби працівниками підприємство упродовж 10 місяців відмовлялося нараховувати їм заробітну плату, чим порушено гарантоване Конституцією України право на отримання винагороди за працю.

На усунення виявлених порушень органами прокуратури області пред’явлено до суду 3 позови про зобов’язання роботодавця нарахувати та виплатити середній заробіток працівникам, мобілізованим до збройних сил України.


Довідково:
Протягом 2014 року на Чернігівщині за результатами розгляду подань прокурорів поновлено трудові права (на збереження робочого місця, виплати заробітної плати) 74 мобілізованих на військову службу осіб.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.