Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:41:17

Петарди - іграшка чи зброя?

31.12.2014   08:06Агенцiя

Напередодні Новорічних свят піротехнічні засоби користуються підвищеним попитом. Утім, застосування їх далеко не завжди сприяє формуванню святкового настрою і часто призводить до жахливих наслідків. І причина цього не завжди полягає тільки у невмілому поводженні з ними.

Щоб петарда чи салютна установка не стали зброєю у ваших руках, ні в якому разі не можна їх купувати на ринку. Адже торгівля піротехнікою тут заборонена, тож якщо придбаний товар виявиться неякісним, важко буде знайти і притягти до відповідальності продавця, який його підсунув.

Безпечніше для здоров'я купувати установки для салютів та феєрверків у спеціалізованих магазинах. Однак і тут покупцеві треба знати кілька правил. Насамперед, усі "вибухові" вироби повинні мати сертифікати. Обов'язково до них додається інструкція з використання, в якій мають бути описані способи підготовки установки, її запуску та утилізації. На упаковці піротехнічного засобу має вказуватися дата виготовлення товару та термін його придатності.

Піротехнічні вироби якщо й належать до іграшок, то вельми умовно, бо навряд чи можна назвати іграшкою річ, яка здатна призвести до опіків рук чи рогівки ока. Утім, для більшості з тих, хто сьогодні купує піротехнічні вироби, а це переважно молодь і підлітки віком від 14 до 16 років, ні якість піротехніки, ні її безпека особливого значення не мають. Основним критерієм тут виступає гучність того, що має вибухнути.

Про те, яку небезпеку для здоров'я становить маленька петарда, дуже багато говорять і пишуть щороку. І щороку лікарям доводиться рятувати життя кількох піротехніків-аматорів.

Продаж піротехнічних засобів на ринках категорично заборонено, а згідно чинного законодавства здійснювати торгівлю піротехнічними виробами мають право підприємці, які для цього мають спеціалізовані приміщення для торгівлі. В інших місцях реалізація піротехнічних виробів категорично заборонена.

До самих користувачів піротехнічної продукції висунуто такі вимоги: "Забороняється застосування споживачем побутових піротехнічних виробів у заборонений, рішенням органів місцевого самоврядування час. Нагадуємо, що згідного рішення виконкому міської ради Чернігова №231 від 18.08.2014 року на території міста тимчасово заборонено використовувати піротехнічних виробів. До порушників цих правил органами внутрішніх справ застосовується стаття 195-6. «порушення порядку ...використання піротехнічних засобів» або стаття 173 адміністративного кодексу «дрібне хуліганство». Згідно першої винуватцю загрожує штраф від тридцяти п'яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів. Згідно, другої - відповідальність від штрафу до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян аж до адмінарешту на строк до п'ятнадцяти діб.

В ході оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на впорядкування торгівлі піротехнікою, міліція Чернігівщини перевірила 177 ринків, виявлено 22 факти безліцензійного продажу петард і салютів, вилучено 45 кілограмів піротехнічних виробів. На порушників складено 22 протоколи за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів).

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.