Проект "Раннє виявлення туберкульозу серед уразливих груп населення" дав позитивний результат
Протягом 2014 обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» реалізовувало на теренах Чернігівщини проект «Раннє виявлення туберкульозу серед уразливих груп населення».
Його метою є зниження рівня смертності внаслідок туберкульозу та припинення епідемії мультирезистентного туберкульозу в області.
Діяльність даного проекту здійснювалась за фінансової підтримки Глобального фонду по боротьбі з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією та малярією в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні».
Результати впровадження та виконання поставлених завдань проекту проаналізували 25 грудня під час засідання «круглого столу» «Проект раннього виявлення туберкульозу: діагностика та результати».
За інформацією заступника директора ЧОВ ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» Світлани Бубенчикової, у рамках проекту проводилось обстеження трьох уразливих категорій громадян: люди, які живуть з ВІЛ, звільнені з місць позбавлення волі та безхатченки. Основними методами діагностики були рентген-флюорографічне та мікробіологічне обстеження.
Керівник проекту Павло Ходимчук повідомив, що протягом року було обстежено 407 клієнтів. За результатами діагностики туберкульоз виявлено у 32 громадян. Серед них: 1 людина, яка звільнилась з місць позбавлення волі, 20 – люди, які живуть з ВІЛ , 1 людина – безхатченко та 10 – споживачів ін’єкційних наркотиків. Всі ці люди сьогодні вже отримують профільне лікування.
Учасники «круглого столу» зазначали, що завдяки тісної співпраці учасників проекту вдалося виконати всі поставлені завдання та призупинити епідемію туберкульозу в області. На підтвердження цього головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Валерій Дубровник констатував, що протягом поточного року в області туберкульоз було виявлено лише у 170-и громадян. Різко зменшилась і смертність від цієї страшної недуги. Наразі на обліку в тубдиспансері знаходиться 420 хворих.
На думку учасників засідання, три вразливі групи ризику (ВІЛ інфіковані, звільнені з місць позбавлення волі та безхатченки) мають бути пріоритетними для роботи в сфері діагностики туберкульозу та інших соціально-небезпечних хвороб.
Підсумовуючи, координатори проекту наголосили, що і надалі планують реалізовувати проекти, направленні на формування прихильності до діагностики та лікування серед груп підвищеного ризику, а також поглиблювати співпрацю с профільними структурами системи охорони здоров'я.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.