Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 13:04:39

Сьогодні на Чернігівщині без аварійних відключень електроенергії

24.12.2014   17:33Агенцiя

Станом 16:30 год. 24 грудня графіки аварійних відключень по Україні не застосовуються. Напередодні, 23 грудня, диспетчер об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України НЕК “Укренерго” ввів графіки аварійних відключень на 1,946 ГВт, що відповідає дисбалансу потужності в ОЕС.

Дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії виник внаслідок відключення по аварійних заявках 29 блоків електростанцій, з яких 18 відключені через низькі запаси вугілля, а також через недостатність гідроресурсів для ГЕС. 24 грудня 2014 відповідно до узгодженого графіка ремонтів енергоблоків АЕС України планується виведення в планово-попереджувальний ремонт енергоблока №1 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС. Ремонт вважається капітальним і розрахований на 72 доби.

Вчора 23 грудня, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелик провів селекторну нараду із представниками енергопостачальних компаній, облдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, інспекцій Держенергонагляду зі всіх областей України.

Що робити, щоб врятувати енергетичну галузь та знизити соціальну напругу в областях України? Регіональні енергопостачальники і влада єдині у своїх пропозиціях та вимогах – доведення реальних граничних величин по споживанню електричної енергії та потужності для областей та внесення змін у відповідні нормативно-правові документи.

Сьогодні всі розуміють, що в Україні дійсно існує серйозна енергетична криза. Графіки аварійних відключень, лише оперативний, «технічний» вихід для збереження ОЕС. Спроби вирішити проблему імпортом електроенергії, закупівлею і заміною палива (на тирсу, на палети) не принесуть довгострокового результату. Єдиний дієвий метод - це економія: або добровільно, або, в разі її неефективності, примусово з диспетчерського пульту НЕК «Укренерго».

Віялові відключення електроенергії в Україні почастішають у разі зниження температури повітря, про це сказав сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк,  відкриваючи засідання уряду. "Ситуація залишається дуже складною і тільки настануть мінусові температури, відразу на енергоринку, а точніше в енергосистемі, буде ще більш складна ситуація, ніж зараз ", - заявив Яценюк.

В Україні в даний час дисбаланс енергосистеми складає 1 тис. МВт, -  зазначив сьогодні Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.
За його словами, сьогодні для збалансування системи не застосовуються графіки аварійних відключень електроенергії."Проведені переговори і з іншими суміжними країнами, крім Росії це Молдова і Білорусь. Тому, я сподіваюся, що найближчим часом рішення буде знайдено. Електричну енергію ми зможемо імпортувати з суміжних країн» - повідомив Демчишин.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього»

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього» 12:29

27 березня у мейкерському просторі Peremoha Lab при Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся медіа-день, під час якого студенти та студентки політехніки презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього».

Виставка фотокартин «Доторки до душі» Ксенії Лучистої 12:26

25 березня в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація виставки світлин на полотні «Доторки до душі» фотографки Ксенії Лучистої.

Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха

Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха 12:23

Сучасна українська молодь дедалі частіше доводить: успіх не приходить випадково — його створюють наполегливістю, сміливістю та вірою у власні сили. Саме таку історію має 21-річний підприємець із Коропа Едуард Довбах, який, скориставшись державною підтримкою, зміг перетворити свою ідею на реальний бізнес.

 Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини

Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини 12:03

Як ветерану відкрити бізнес, пройти реабілітацію або звернутися за необхідною медичною допомогою? Про ці та інші послуги, доступні для захисників Чернігівщини, говорили днями на зустрічі в Корюківській РВА.

 На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:59

Носівські оперативники задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини