Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 04:55:10

В обласній дитячій лікарні відкрито 10 додаткових ліжок для виходжування недоношених новонароджених

24.12.2014   07:42

Чернігівська область – єдина в Україні, де відсутній перинатальний центр та відділення виходжування недоношених немовлят.

Зняти цю проблему було вирішено за рахунок концентрації більшої частини патологічних пологів у пологовому будинку Чернігівської міської ради, а також розширення відділення патології новонароджених за рахунок ліжок виходжування недоношених дітей в обласній дитячій лікарні.
Це дасть змогу розвантажити пологові стаціонари, відділення інтенсивної терапії, але в першу чергу – покращити якість надання медичної допомоги новонародженим.

23 грудня обласну дитячу лікарню відвідали в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, голова обласної ради Микола Звєрєв та депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерій Зуб.

У відділенні для дітей раннього віку керівники області ознайомилися з матеріально-технічною базою та умовами роботи відділення патології новонароджених.

Головний лікар обласної дитячої лікарні, депутат обласної ради Олександр Карета розповів присутнім, що Чернігівщина єдина область в Україні, де відсутній перинатальний центр. У зв'язку з цим управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації прийнято рішення частково розв'язати цю проблему шляхом розширення відділення патології новонароджених в обласній дитячій лікарні за рахунок відкриття додаткових ліжок виходжування недоношених дітей.

За словами головного лікаря, розширення відділення патології новонароджених дасть змогу розвантажити пологові стаціонари, відділення інтенсивної терапії, але в першу чергу це дасть можливість покращити якість надання медичної допомоги новонародженим. До того ж, в районах області укомплектованість лікарями педіатрами становить лише 66 відсотків, а лікарі неонатологи є тільки у 6 районах та містах Чернігові, Ніжіні і Прилуках.

Олександр Карета акцентував увагу присутніх на тому, що обласна дитяча лікарня – це високопотужний лікувальний заклад, який забезпечений сучасною апаратурою та відповідними висококваліфікованими фахівцями для виходжування недоношених дітей. У закладі функціонують 2 відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії. Одне з яких – для новонароджених. При лікарні працює виїзна реанімаційна неонатологічна бригада, якою здійснюється близько 160 виїздів щорічно.

Спілкуючись з представниками засобів масової інформації, Сергій Журман назвав знаковим те, що додаткові ліжка з’явилися саме у Чернігові, оскільки у Чернігівському пологовому будинку народжується близько 45% всіх дітей області.
– Найдорожче, що у нас є – це наші діти. За статистикою з початку року рівень смертності немовлят в області становить 7-8 дітей на 1 тисячу народжених, 72% випадків – це смертність у віці до 28 діб. Тому виходжування дітей, які з’явилися на світ трохи передчасно, дуже важливе, адже ми маємо боротися за кожне життя.
Завдання влади і лікарів зробити все можливе, щоб дитина вижила і мала можливість жити надалі повноцінним життям, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації.
Він також наголосив, що створення перинатального центру дещо відтерміноване у часі у зв’язку зі складною економічною ситуацією в країні, але з порядку денного воно не знімається.

Ознайомившись із матеріально-технічною базою та умовами роботи, керівники представницької та виконавчої влади Чернігівщини обговорили з лікарями нагальні питання медичної галузі Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.