Обережно: небезпечна піротехніка!
Наближаються Новорічні та Різдвяні свята, під час святкування яких люди часто застосовують піротехнічні вироби.
Вже звичними атрибутами таких свят є бенгальські вогні, салюти, хлопавки, петарди, ракети, феєрверки та інші піротехнічні засоби, які напередодні можна придбати не лише у спеціалізованих магазинах, а й у непристосованих закладах торгівлі, на ринках, тощо – у місцях, де продавці не несуть відповідальності за якість товару, тож купуючи в них піротехніку, зазвичай несертифіковану, ви наражаєте на небезпеку не лише себе, а також дітей.
Тому на порозі святкування Нового року та Різдва Христового не зайвим буде ще раз нагадати населенню про наступне:
- при покупці піротехнічних виробів обов’язково звертайте увагу на наявність сертифікатів їх відповідності вимогам безпеки. Якщо даний документ відсутній, то реалізація та використання такої продукції заборонена. Також не забувайте перевіряти терміни придатності виробів;
- зберігати піротехніку слід в недоступних для дітей місцях і так, щоб виключити вірогідність її випадкового спрацювання внаслідок удару, пошкодження, куріння, дії нагрівальних приладів тощо;
- перед тим, як привести в дію піротехнічний виріб, спочатку ознайомтеся з інструкцією по його використанню, а потім чітко виконуйте всі вимоги, які в ній вказані. Ні в якому разі неможна ударяти по піротехніці, тягти її за гніт, переносити в кишенях, під одягом, кидати під ноги перехожих, із вікон, балконів або дахів будівель;
- для запуску феєрверків, ракет обирайте рівне місце, яке розташовано на відстані не ближче 50-ти метрів від будівель та 100-150 метрів від а АЗС чи інших вогненебезпечних об’єктів;
- після приведення в дію піротехніки, незалежно від того спрацювала вона чи ні, не підходите до неї 15-20 хвилин, адже Ви не бачите процесу, який відбуває усередині (ґніт може ще повільно горіти і тоді виріб дострілює).
Тепер кілька слів про інші заходи безпеки. Для ілюмінації використовуйте тільки справні гірлянди заводського виготовлення. Пам'ятайте, що прикраси та святкові костюми, які зроблені з синтетики, вати, паперу та інших легкозаймистих матеріалів, дуже небезпечні з пожежної точки зору. Сприяє розвитку пожежі й хвоя, яка встигла до Різдва достатньо висохти та може миттєво спалахнути від хлопавки, бенгальського вогника, не кажучи вже про свічки, петарди або феєрверки.
Коли виходите з приміщення або лягаєте відпочивати, не забувайте вимкнути електричні та газові прилади. Слідкуйте за розвагами дітей, адже без нагляду вони можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем, піротехнікою, пожежонебезпечними приладами тощо. Пам’ятайте, що причиною багатьох надзвичайних подій з непередбачуваними наслідками є зловживання алкоголем.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.