Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 15:45:45

"Права людини: підсумки за рік, нові виклики для України та Чернігівщини"

11.12.2014   08:27

Такою була тема «круглого столу», який відбувся з нагоди Міжнародного дня прав людини 10 грудня у дискусійному клубі «Експертна думка».

Учасники зустрічі говорили про загальну ситуацію щодо прав людини в країні та регіоні зокрема, про дотримання соціально-економічних прав та падіння життєвого рівня населення. Мова йшла про проблеми соціального захисту учасників АТО та вимушених переселенців, про перспективи реформування правоохоронних органів та судової системи, а також про законодавчі ініціативи щодо розроблення Національної стратегії у сфері прав людини.

Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха зазначила, що в даний момент кожен громадянин України розуміє і відчуває на собі відсутність прогресу у правах людини. Найближчим часом не слід чекати покращення через ситуацію у державі.

— На сході України діти стають живим щитом перед військовими. Жінки не знають, як прогодувати своїх дітей. У Криму татарам не дозволили святкувати Міжнародний день прав людини… Порушення прав – на кожному кроці. Водночас, людина повинна відчувати, що живе у правовій державі. На Чернігівщині діє дуже багато правозахисних організацій. Якщо ми всі разом будемо спільно працювати – досягнемо результатів, — упевнена Алла Лепеха.

Керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов дав загальну оцінку стану прав людини.

— На фоні зовнішньої агресії соціально-економічні права громадян незадовільні. Правоохоронна, судова, освітня та інші системи не виконують все те, що повинні згідно законодавства. Сподіваюся, що робота нового уряду позитивно вплине на розвиток і вдосконалення роботи всіх державних органів, а це, в свою чергу, задовольнить права кожного громадянина України? – сказав правозахисник.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть медпрацівників, які вимагали кошти за надання медичної допомоги

Судитимуть медпрацівників, які вимагали кошти за надання медичної допомоги 08:04

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно службових осіб одного з медичних закладів Чернігова, які організували злочинну схему заволодіння коштами онкохворих пацієнтів на користь благодійного фонду.

На газорозподільних мережах Чернігівщини завершуються роботи з підготовки до опалювального сезону

На газорозподільних мережах Чернігівщини завершуються роботи з підготовки до опалювального сезону 08:02

Спеціалісти «Чернігівгазу» провели комплекс заходів із забезпечення роботи критичної інфраструктури та завершують необхідні поточні роботи з підготовки мереж до опалювального сезону.

За працевлаштування переселенців 60 роботодавців отримають компенсацію

За працевлаштування переселенців 60 роботодавців отримають компенсацію 08:00

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 141 внутрішньо переміщеної особи отримають 60 роботодавців області. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 4 жовтня.

Чернігівські швачки шили форму військовим тоді, коли у 2 км від виробництва йшов танковий бій

Чернігівські швачки шили форму військовим тоді, коли у 2 км від виробництва йшов танковий бій 07:54

Відомий бізнесмен і голова групи компаній «Текстиль-Контакт», яка має, зокрема, виробничі потужності в Чернігові, Олександр Соколовський розповів як працювали чернігівські майстрині під час облоги міста.

5 жовтня - цей день в Україні і світі

5 жовтня - цей день в Україні і світі 07:50

ДЕНЬ 224 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 224 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини