Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 03:09:06

Подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу – збереження життя

02.12.2014   10:47

Щороку 1 грудня за ініціативою Генеральної асамблеї ООН в усьому світі відзначається день боротьби зі СНІДом. Цей день є нагадуванням про необхідність для сучасного людства зупинити розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу. Про проблему ВІЛ-інфекції, яка залишається актуальною понад 30 років, її профілактику та позитивне ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, говорили на черговому брифінгу для ЗМІ.

- Це соціально небезпечне захворювання, що займає провідне місце серед нагальних проблем медицини. На сьогодні ВОЗ характеризує його як пандемію, з великими демографічними наслідками, - підкреслив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Одним із важливих кроків, за його словами, в боротьбі з небезпечною хворобою є забезпечення широкого доступу населення до головної сервісної послуги - обстеження на ВІЛ –інфекцію. Це дає змогу забезпечити реальну доступність населення до безоплатного тестування на ВІЛ. Тобто, забезпечити право кожному жителю області знати свій ВІЛ-статус і, таким чином, забезпечити йому право на лікування і життя, а спеціалістам - знати реальну епідеміологічну картину і приймати адекватні управлінські рішення. Протягом 2014 року в області пройшли обстеження 66 тисяч громадян що становить 6,2% від населення області.

Але, на його переконання, досягнення вагомих результатів у справі боротьби з ВІЛ/СНІДом багато в чому залежить від об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.

За інформацією головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна, основними шляхами передачі ВІЛ-інфекції залишаються статевий, ін’єкційний та від матері до дитини. Особлива увага приділяється ВІЛ інфікованим жінкам та дітям. У повному обсязі вагітні та новонароджені забезпечені медикаментами для профілактичного лікування. Усі діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, 100%-о забезпечені адаптованими молочними сумішами (за рахунок коштів обласного бюджету), що унеможливило передачу ВІЛ через грудне вигодовування.

На сьогодні в Україні вже затверджено нову загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки. Її фінансове забезпечення передбачено за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, міжнародних донорських організацій на загальну суму понад 6 мільярдів гривень.

Як зазначив голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Валерій Зуб, найближчим часом відповідну програму буде розроблено і на Чернігівщині. Її виконавцями будуть обласна та районні державні адміністрації, міськвиконкоми, урядові та неурядові ВІЛ-сервісні організації. Фінансове забезпечення заходів обласної Програми буде передбачено за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій.

Щороку з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, за словами голови Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Анжели Мойсієнка, в області проводиться місячник боротьби з ВІЛ-інфекцією «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу», який дозволяє залучити до профілактичних заходів школярів, студентську молодь, працівників підприємств та установ регіону.

Окрім цього, декілька років поспіль в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбувається благодійний концерт «В ім’я життя», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Кошти, зібрані під час заходу, витрачаються за закупівлю медикаментів для ВІЛ – позитивних дорослих та дітей.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник»

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник» 17:59

Перші обласні змагання з компакт-спортингу серед лісівників, мисливців та спортсменів під назвою «Влучний лісівник» відбулися на базі тиру «Десна» неподалік Чернігова.

Де можна вакцинуватися у Чернігові. Адреси та час роботи центрів вакцинації 17:50

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 17:42

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19 17:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 липня в області не зафіксовано нових випадків захворювання COVID-19.

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу 17:29

На території Новгород-Сіверської окружної прокуратури КСЛП «Агролісгосп», у порушення вимог Лісового кодексу України не забезпечено охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (Коропська ОТГ). Внаслідок чого було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами, сума завданих збитків склала 75 тис грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини