Подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу – збереження життя
Щороку 1 грудня за ініціативою Генеральної асамблеї ООН в усьому світі відзначається день боротьби зі СНІДом. Цей день є нагадуванням про необхідність для сучасного людства зупинити розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу. Про проблему ВІЛ-інфекції, яка залишається актуальною понад 30 років, її профілактику та позитивне ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, говорили на черговому брифінгу для ЗМІ.
- Це соціально небезпечне захворювання, що займає провідне місце серед нагальних проблем медицини. На сьогодні ВОЗ характеризує його як пандемію, з великими демографічними наслідками, - підкреслив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.
Одним із важливих кроків, за його словами, в боротьбі з небезпечною хворобою є забезпечення широкого доступу населення до головної сервісної послуги - обстеження на ВІЛ –інфекцію. Це дає змогу забезпечити реальну доступність населення до безоплатного тестування на ВІЛ. Тобто, забезпечити право кожному жителю області знати свій ВІЛ-статус і, таким чином, забезпечити йому право на лікування і життя, а спеціалістам - знати реальну епідеміологічну картину і приймати адекватні управлінські рішення. Протягом 2014 року в області пройшли обстеження 66 тисяч громадян що становить 6,2% від населення області.
Але, на його переконання, досягнення вагомих результатів у справі боротьби з ВІЛ/СНІДом багато в чому залежить від об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.
За інформацією головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна, основними шляхами передачі ВІЛ-інфекції залишаються статевий, ін’єкційний та від матері до дитини. Особлива увага приділяється ВІЛ інфікованим жінкам та дітям. У повному обсязі вагітні та новонароджені забезпечені медикаментами для профілактичного лікування. Усі діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, 100%-о забезпечені адаптованими молочними сумішами (за рахунок коштів обласного бюджету), що унеможливило передачу ВІЛ через грудне вигодовування.
На сьогодні в Україні вже затверджено нову загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки. Її фінансове забезпечення передбачено за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, міжнародних донорських організацій на загальну суму понад 6 мільярдів гривень.
Як зазначив голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Валерій Зуб, найближчим часом відповідну програму буде розроблено і на Чернігівщині. Її виконавцями будуть обласна та районні державні адміністрації, міськвиконкоми, урядові та неурядові ВІЛ-сервісні організації. Фінансове забезпечення заходів обласної Програми буде передбачено за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій.
Щороку з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, за словами голови Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Анжели Мойсієнка, в області проводиться місячник боротьби з ВІЛ-інфекцією «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу», який дозволяє залучити до профілактичних заходів школярів, студентську молодь, працівників підприємств та установ регіону.
Окрім цього, декілька років поспіль в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбувається благодійний концерт «В ім’я життя», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Кошти, зібрані під час заходу, витрачаються за закупівлю медикаментів для ВІЛ – позитивних дорослих та дітей.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.