Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:30:40

Обережно - цензура: в Чернігові Мандрівний фестиваль Docudays UA розпочався з відмови Чернігівкіно показати фільм "Путінські ігри", що заборонений в Росії

27.11.2014   11:02Агенцiя

25 листопада відбулась прес-конференція, присвячена офіційному відкриттю на Чернігівщині кінопоказів Одинадцятого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Несподіванкою цьогорічного Мандрівного фестивалю стала відмова Чернігівкіно (кінотеатр Щорса) в показі фільму «Путінські ігри», що заборонений в Росії. Відмову мотивували показами інших фільмів, не рахуючись з тим, що була попередня домовленість про зняття планового фільму, який повинен був показуватись в цей час. Справжня причина відмови й досі офіційно не надана, але з непідтверджених джерел стало відомо, що рішення про відміну показу з’явилось після спілкування директора Чернігівкіно Олександра Мельника зі своїм керівництвом (підпорядковуються Чернігівській обласній раді). Відмова в показі була дана незважаючи на лист від Державного агентства України з питань кіно до Чернігівкіно, в якому йде мова про підтримку Мандрівного фестивалю в цілому та всіх його фільмів. На разі чекаємо офіційної відповіді від Чернігівкіно.

Графік показу фільмів дивиться ТУТ (http://mart-ngo.org.ua/ua/noviny/novini/item/97-grafik-pokaziv-docudays-ua-chernigiv).


Висоцький Геннадій, координатор проекту, представник ГО «MART»

Наприкінці минулого століття на світовому ринку кінофестивалів з’явився новий формат – кінофестивалі про права людини. Фільми, що показуються на фестивалі відображають фактичний стан з дотримання прав людини, їх порушення або бачення та наміри щодо пошуку шляхів відновлення таких прав. Кінокартини мають форму документального фільму.
В Україні Міжнародний фестиваль «Дні документального кіно про права людини» (http://docudays.org.ua/) вперше було організовано спільно з інституціями ООН у 2003 році.
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2014 році фестиваль у Києві відвідали 38 200 глядачів.
По завершенні Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23-х регіонах України, Криму, міста Севастополь і Київ.
Вхід на всі кінопокази – вільний.
Унікальністю фестивалю є те, що фільми, які демонструються в рамках фестивалю, не мають іншого шансу зустрітися із глядачем в Україні, окрім як в рамках даного фестивалю. Кожен фільм має дозвіл на перегляд тільки в рамках фестивалю, він не може продаватися, копіюватися і демонструватися поза межами фестивалю.
Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Південь», громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв». Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, фестиваль Movie that Matter.
В Чернігові з 2006 року офіційним партнером Мандрівного фестивалю є ГО «МАРТ», а вже з 2013 року як офіційний партнер долучився Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

Надія Кривопаленко, асистент проекту, представник ГО «MART»
Вже одинадцять років фестиваль подорожує регіонами України. Так само, як і нинішній фестиваль у Києві, подорожуючі кінопокази об'єднані головною темою «Ідеорупція». «Ідеорупція» - це корупція в Україні, яка набула ознак ідеології і з роками стійко закріпилася в українській ментальності. Ми будемо говорити про корупцію як про тотальне порушення прав людини - права на доступ до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова та багатьох інших свобод.
Фільмом-візиткою нинішньої теми фестивалю в Чернігові став фільм Олександра Гелентеева «Путінські ігри».
У Чернігівській області кінопокази вже традиційно пройдуть у школах і ліцеях, в технікумах і вузах, у виправних колоніях, слідчому ізоляторі та в обласному управлінні МВС, а також у деяких кафе міста. Фільми мандрівного фестивалю побачать не тільки в Чернігові, але й в Ніжині, Прилуках, Ріпках, Мені, Куликівці і в селах Чернігівського району.
Також нам сьогодні радісно від того, що цього року з нами не тільки старі партнери Громадська організація «Міський молодіжний центр «Жменя», викладачі Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді, Благодійна організація «Чернігівський жіночий правозахисний центр», але також приєдналися нові: Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана і Млинцева «Блін-Chiki».

Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини
На фоні тих буремних й драматичних подій, які українське суспільство пережило за останній рік, роль такого заходу має особливе значення.
Тематика стрічок, запропонованих до показу цього року стосується різних сфер суспільних відносин та різних прав людини, але в першу чергу сфокусована на долі та проблемах конкретних людей.
Також варто зазначити, що мета Фестивалю полягає не тільки в демонстрації провідних документальних фільмів про права людини, а й в проведенні правопросвітницької та правозахисної роботи.
Це матиме безпосередній практичний результат від проведення Фестивалю, в першу чергу для молодих людей, студентів та учнів, які зможуть долучитися до волонтерської діяльності.
Саме тому, на думку організаторів, Фестиваль має стати важливим елементом виховання правосвідомості, громадянської відповідальності та поваги до прав людини серед наших громадян.

Алла Лепеха, регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області, директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»
Головна мета Фестивалю — сприяння популяризації показу документального кіно про права людини в Україні, активізувати простих громадян на активні дії задля побудови демократичного суспільства в Україні. Показ фільмів про права людини допомагає привернути увагу суспільства до проблем простої людини.

Регіна Гусак, голова правління ГО «Жменя»
Документальне кіно - це кіно про реальних людей, реальні долі, реальні події, яке вчить учнівську та студентську молодь знаходити реальні шляхи та механізми захисту прав, а найголовніше, вчить бачити та помічати порушення прав людини до яких ми навіть звикаємо. Документальні фільми формують активну життєву позицію та вміння сміливо казати "Я маю право!!!". Важливим є і те, що дискусійне обговорення проводять волонтери-однолітки, з якими глядачі спілкуються відверто.
В навчальних закладах будуть демонструватися фільми, тематика яких відповідає віковим особливостям молоді та вчить толерантності та веденню мирного діалогу.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.