Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 11:55:15

Атмосферне повітря та поверхневі води обласного центру – відносно чисті

19.11.2014   15:00Агенцiя

У рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014 - 2020 роки фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснили перевірку вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та токсичності поверхневих вод річок міста Чернігів.

Визначення вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі обласного центру здійснювалося в точках найбільш імовірного забруднення, в першу чергу, викидами автомобільного транспорту на вміст: оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки та пилу.

За результатами досліджень, що були здійснені в період з 14 по 16 жовтня, було зафіксовано підвищений вміст діоксиду сірки на рівні 1–1,7 рівнів гранично допустимих концентрацій на перехресті вул. 1-го Травня і вул. генерала Бєлова, на Красній площі. Найменш забрудненим є повітря по вулицях Елеваторній та ім. генерала Бєлова (поблизу дерев’яного Півня).

В інших досліджуваних місцях, а саме перехрестях: вул. Щорса - Толстого, вул. Рокосовського – Доценка, вул. Шевченка - Рокосовського, вул. Київська – Горького, вул. Войкова – проспект Миру, біля Головпоштамту, біля Красного мосту, біля підніжжя Болдиної гори, вул. Стахановців, вул. Незалежності, перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано.

Визначення токсичності поверхневих вод проводилося на річках Десна, Стрижень та Білоус в створах в межах міста за допомогою методики визначення токсичності води на ракоподібних Daphnia magna Straus (церіодафніях).

За результатами досліджень вода річок Десна, Білоус не чинить токсичної дії. Натомість, вода річки Стрижень в одному створі – біля РАЦСу – має слабку токсичну дію.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації нагадує, що стан довкілля міста Чернігова залежить від свідомості усіх його мешканців.


Довідково: Майже половину всіх викидів забруднюючих речовин в повітря становлять викиди від автотранспорту. Вони, на відміну від викидів промисловості, розподіляються по всій території міста. Найбільше викидів здійснюється в місцях накопичення автотранспорту, а саме: на перехрестях, біля світлофорів, в автомобільних пробках. Потужність викидів залежить від класу автомобільного двигуна, виду палива, яке використовується та від манери водіння автомобіля.

 

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

З 1 листопада 2021 року на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 10:16

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області від 18.10.2021 № 134-од, з 1 листопада 2021 року до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2021 – 2022 років.

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса 10:08

25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу "Авіатор" по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

 Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги

Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги 10:04

Чернігівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району внесено позовну заяву до Чернігівського районного суду до приватних осіб про знесення самочинного будівництва та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости

На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости 09:57

Продовжуються підготовчі роботи до капітального ремонту штучних споруд на автодорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - Славутич - КПП "Чорнобиль". Оновити планується три мости: два на ділянці за с. Михайло-Коцюбинське та один поблизу с. Пакуль. На всіх трьох мостах завершені роботи по спорудженню тимчасових об'їзних доріг. Стару переправу поблизу села Пакуль вже почали демонтувати.

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки 09:50

Заступниця начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська проінформувала щодо результатів роботи податкового аудиту на Чернігівщині та пояснила, на що звернути увагу платникам, щоб уникнути податкових ризиків у діяльності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини