Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 11:13:42

Використання водойм із комерційною метою має відповідно оплачуватись, — прокуратура

18.11.2014   12:35

Вищим господарським судом України підтримана позиція прокуратури Чернігівської області в судовому спорі про дотримання інтересів держави при використанні водних об’єктів і споруд приватним акціонерним товариством «Чернігіврибгосп».

Зверненню до суду передувала прокурорська перевірка, якою встановлено, що це приватне акціонерне товариство останні 10 років користується майновим комплексом, до складу якого входять ставки, гідротехнічні споруди, приміщення колишнього рибгоспу (всього понад 200 одиниць нерухомого майна), розташовані на території 6 сільрад Чернігівського району на земельній ділянці площею понад 2 тис. га. За користування всім цим державним майном сплачується мізерна сума — всього лише 6 тис. грн. на рік.

Юридичним обґрунтуванням такої дешевизни слугує те, що замість договору оренди (згідно вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна») між ДП «Укрриба» і ПАТ «Чернігіврибгосп» укладено угоду про зберігання майна з правом користування.

На усунення виявлених порушень законодавства прокуратурою області вжито заходів представницького характеру в інтересах держави. До суду пред’явлено позови про визнання договору про зберігання майна (фактично оренди) недійсним з мотивів удаваності та порушення порядку його укладання.

Судовий спір дійшов до розгляду Вищим господарським судом України, який нещодавно прийняв рішення з цього приводу. Зокрема, у постанові суду за позовом прокурора визначено про недодержання ДП «Укрриба» вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна», що завдає державі збитки у розмірі неотриманої від ПАТ «Чернігіврибгосп» орендної плати.

Тепер Господарський суд Чернігівської області має прийняти у справі нове рішення з урахуванням висновку Вищого господарського суду.

Після вступу у силу рішень суду буде вжито заходів прокурорського реагування до фактичного відновлення законності у вказаній сфері.

Останні новини Чернігівщини

У Держпродспоживслужбі запевняють: від початку року в регіоні зберігається благополучна епізоотична ситуація

У Держпродспоживслужбі запевняють: від початку року в регіоні зберігається благополучна епізоотична ситуація 11:09

За словами фахівців Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, від початку року і досі Чернігівська область залишається благополучною по інфекційних захворюваннях тварин.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:08

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 червня травня по 8:00 18 червня 2021 року.

В Україні зафіксовано 967 нових випадків захворювання на COVID-19

В Україні зафіксовано 967 нових випадків захворювання на COVID-19 08:57

Серед них - 32 дитини та 6 медпрацівників.

Податківці викрили схему ухилення від оподаткування ПДВ на суму понад 400 тисяч гривень

Податківці викрили схему ухилення від оподаткування ПДВ на суму понад 400 тисяч гривень 08:04

Аудиторами Головного управління ДПС у Чернігівській області на підставі інформації, отриманої від управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Чернігівській області виявлено схему, за результатом якої зменшено накопичене від’ємне значення по податку на додану вартість на суму понад 300 тис грн та упереджено відшкодування ПДВ на суму понад 100 тис гривень.