Громадськість розпочинає моніторинг фінансової прозорості управлінь охорони здоров’я Чернігівщини
В листопаді Чернігівська обласна ГО «Центр політичних студій та аналітики» та Чернігівська міська молодіжна ГО «Освітній центр «Ініціатива» розпочали в Чернігівській області реалізацію проекту «Підвищення фінансової прозорості та бюджетної підзвітності місцевих управлінь охорони здоров’я».
Протягом шести місяців громадські аудитори проводитимуть антикорупційний моніторинг державних закупівель в сфері охорони здоров’я, підготують серію аналітичних досліджень та журналістських розслідувань про державні закупівлі в даній галузі в умовах нового законодавства, а також про ефективність реалізації регіональних бюджетних програм в медичній сфері. При виявленні фактів, що можуть свідчити про порушення законодавства, інформація буде поширюватися серед ЗМІ та передаватися відповідальним чиновникам та правоохоронним органам. Крім цього планується також підготовка громадських бюджетів за 2014 та 2015 рр., сфокусованих на сфері охорони здоров`я відповідно до методології розробленої експертами ЦПСА.
Метою реалізації проекту є запровадження комплексної системи громадського контролю за повнотою бюджетних видатків з цільових програм та здійсненню закупівель розпорядниками бюджетних коштів, які відповідальні за централізовану закупівлю ліків, медичного обладнання, товарів та послуг для закладів охорони здоров’я та уразливих верств населення, що у свою чергу дозволить підвищити ефективність та прозорість використання бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я в області.
Повноцінна реалізація проекту можлива за умови створення антикорупційної коаліції за участі громадських аудиторів, уразливих груп населення, профільних громадських організацій, місцевих депутатів та журналістів.
Останні новини Чернігівщини
Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50
Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».
Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40
Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.
Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37
Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.
Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36
3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.