Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 березня, 12:08:47

У Чернігові дитину від "непорочного зачаття" не віддають бабусі

28.01.2012   11:36Агенцiя

Підтвердити чи зняти підозри з рідних може лише експертиза ДНК.

Бабуся двомісячної Вікторії просить органи опіки дозволити їй забрати немовля з лікарні. Рідна мама дівчинки - інвалід 1-ої групи, прикута до ліжка і вже кілька років не розмовляє. Народила дитинку вдома, але через недієздатність її позбавили батьківських прав. Не віддають немовля й бабусі. Доки не з'ясують, хто ж тато — батько чи брат породіллі.

Минуло два місяці після пологів. Алла досі не бачила свою крихітку. Чи сумує вона за маленькою і чи пам'ятає, як стала мамою, - рідні розводять руками. Дівчина не показує своїх емоції. Одразу після пологів Вікторію відвезли до обласної дитячої лікарні. Відвідувати маленьку могла тільки бабуся Наталія Никоненко. мати породіллі. "Дівчинка вже підросла, з того моменту, як я її бачила, - розказує пані Наталя. - Говорять, що вона здорова, усі рефлекси у нормі. На звуки вона реагує. Дівчинка вже така, що потребує уваги. Її б забрати з лікарні". Жінка почала збирати документи на оформлення опіки. Але дістала відмову. Причина — житлове питання. "У зв'язку з тим, що на цій житловій площі проживає особа, яка визнана судом недієздатною, а також житлові умови — це 16,5 квадратних метрів - не відповідають належним вимогам, - пояснює керівник служби у справах дітей Деснянського району Катерина Науменко.

На 16-ти квадратах з мамою чи у просторому інтернаті? Юристи радять бабусі оскаржувати рішення органів опіки у суді. Повернути онуку цілком реально. "Щодо квадратних метрів, - уточнює юрист Олексій Кінебас. - Так, звичайно, органи опіки враховують цей факт, але немає чіткої норми, скільки квадратних метрів потрібно мати, щоб встановити опіку над дитиною". Є ще одне "але". Правоохоронці досі шукають розгадку "непорочному зачаттю" породіллі. Хто міг так познущатися з прикутої до ліжка дівчинки, не розуміє навіть її рідна мати. Підозри впали на найближчих родичів — батька та рідного брата. "Вони говорять, що то не вони, - переконує матір. - Чоловік працював разом зі мною. Два дні на роботі, два дома. А Олег мовчить нічого не говорить. Заходе мова, він говорить, що то не я".

Підтвердити чи зняти підозри може лише експертиза ДНК. Її вже замовили у столичній клініці, запевняють у міліції. "Питання про порушення кримінальної справи буде розглядатися лише після отримання висновків спеціалістів", - говорить керівник центру громадських зв'язків УМВС України в Чернігівській області Сергій Бриль.

На це піде кілька місяців. Маленька Вікторія увесь цей час житиме у лікарні. Якщо бабуся дівчинки домагатиметься опіки над нею у суді, вона залишиться у палаті на постійному місці проживання на довгі роки. Адже на час судових розглядів її не зможуть ані забрати додому, ані перевести в інтернат.
 
http://tsn.ua/ukrayina/zachattya.html

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

21 березня: цей день в Україні і світі

21 березня: цей день в Україні і світі 09:11

ДЕНЬ 1122 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1122 RUSSIAN AGRESSION

15 років за ґратами: на Чернігівщині суд виніс вирок пособнику ворога, який наводив російські ракетні удари по військових об’єктах та вчиняв диверсії на залізниці 17:38

У пошуках «легкого заробітку» 44-річний чернігівець погодився на замовлення спецслужб рф підпалити релейну шафу та наводив російські удари по військових об’єктах. Однак замість грошей фігурант отримав позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна.

Забив до смерті рідного брата

Забив до смерті рідного брата 17:36

За процесуального керівництва прокурорів Козелецької окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця Чернігівського району за фактом умисного вбивства свого рідного брата.

Бобровицькі медики навчали школярів надавати першу долікарську допомогу постраждалим 17:34

Навички надання першої домедичної допомоги – це критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни.