Як Фенікс з попелу – церква у Пакулі
Унікальною пам’яткою народного монументального дерев’яного будівництва Лівобережної України, справжнім архітектурним шедевром вважають дослідники церкву Святої Трійці у Пакулі Чернігівського району. Її навіть порівнювали з афінським Парфеноном. Ось тільки Парфенон зберігся, а Пакульська церква — ні. У 30-х роках минулого століття її споруди розібрали, зруйнували іконостас, а дзвони відправили на переплавку.
Нова церква з’явилася у селі лише у 2004-му році. Про красу і велич її попередниці згадували хіба що старожили. А тепер цю унікальну споруду та окремі елементи її оздоблення можна побачити на інформаційному стенді, який підготували місцеві краєзнавці.
Понад 6 десятиріч прихожани Пакульської територіальної громади не мали своєї церкви, відтоді, як у 30—х роках минулого століття войовничі атеїсти розібрали тутешній Свято-Троїцький храм. Надія на повнокровне парафіяльне життя в селі з’явилася у 2004-му році, коли єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій освятив відроджену церкву.
Андрій Курданов – голова Чернігівської районної організації краєзнавців: «Багато людей долучилися до того, щоб нова церква з’явилась у Пакулі. Під її приміщення місцевий вчитель географії передав громаді свою хату. В облаштуванні церкви допомогло і керівництво району, і місцеві мешканці».
Сучасна церква Святої Трійці відродилася, як казковий птах з попелу, завдяки старанням і пожертвам пакулян. А від своєї багатостраждальної попередниці їй у спадок дісталося декілька старовинних ікон. Одну з них – святих апостолів Петра і Павла подарувала прихожанка Любов Ломонос.
Отець Тарасій: «Ці ікони були пошарпані, не було видно святих ликів, та десь через два роки вони почали відновлюватись, на них проступили обличчя святих апостолів. І поступово ікони набули тієї святості, яку мали, коли знаходились у старому храмі села Пакуль».
Сучасна пакульська церква милує око і зовні, і внутрішнім своїм оздобленням. А як виглядала її попередниця, відтепер можна побачити на інформаційному стенді на церковному дворі і пересвідчитись, що недарма вона вважалася перлиною народного монументального дерев’яного будівництва Лівобережної України. Вражала і досконалими формами, і багатим начинням, насамперед надзвичайно красивим і неповторним іконостасом. Відтворити історію пакульського Свято-Троїцького храму і знайти документальне підтвердження його унікальності вдалося завдяки зусиллям і ентузіазму місцевих краєзнавців. За що і вдячні їм пакуляни.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.