Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:44:21

Система безоплатної вторинної правової допомоги працює на Чернігівщині

18.11.2014   07:39

Людині, яка потрапила у складну життєву ситуацію, пов’язану з правоохоронними органами, держава гарантує надання безоплатної вторинної правової допомоги. Про те, кому надається така допомога і як працює досить нова система безоплатної вторинної правової допомоги на Чернігівщині, розповіла представникам засобів масової інформації директор Чернігівського обласного центру Ірина Протченко 17 листопада під час чергового брифінгу.

- Безоплатна вторинна правова допомога включає в себе, насамперед, захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування; перед іншими особами; складання процесуальних документів, - підкреслила вона.

Громадянам, яких затримали правоохоронні органи, така допомога надається безкоштовно. Але держава відшкодовує гроші за надані послуги адвокату. На даний час безоплатна допомога надається громадянам, які вчинили кримінальний злочин та засудженим.

Для здійснення безоплатної вторинної правової допомоги в Україні діють центри у кожній області. У подальшому, при розширенні системи послуг до надання захисту ще в адміністративних і цивільних справах, планується створення міжрайонних та міжміських центрів.

Як же працює така система? Усі суб’єкти, які мають право затримати людину (міліція, прокуратура, СБУ, податкова служба, УБОЗ, прикордонна служба та інші), обов’язково, негайно повідомляють про факт затримання Чернігівський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Центр працює у цілодобовому режимі. Черговий центру приймає повідомлення про затримання особи, і протягом 2-х годин до затриманого прибуває адвокат.

Також розглядаються телефонні або письмові повідомлення про випадки затримання правоохоронцями, а також від осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочину. Також про затримання можуть повідомити близькі родичі чи члени сімей.

Проте, трапляються й випадки відмови від адвокатів, які співпрацюють з центром. Адже кожна людина може використати своє право на самозахист або захист за допомогою найманого адвоката. У будь-якому випадку черговий адвокат центру має поспілкуватися із затриманим.

Безоплатна вторинна правова допомога в обов’язковому порядку надається затриманим неповнолітнім особам, які скоїли тяжкі злочини, не володіють мовою, мають фізичні та психічні вади.

На сьогодні, за інформацією Ірини Протченко, Чернігівський обласний центр уклав контракти з 82-а адвокатами, які пройшли конкурсний відбір. Проте, як виявилося, не всі адвокати сумлінно виконують свої обов’язки. З трьома з них, за результатами моніторингу, центр у 2014 році контракти не подовжив.

Загалом, протягом поточного року центром видано 1176 доручень для здійснення захисту осіб, які підозрюються у скоєнні кримінального правопорушення. Але основним здобутком установи у цьому році її керівник називає винесення двох виправдальних вироків за навмисне вбивство.

- Нажаль, не всі громадяни, які потрапили в біду, володіють інформацією про свої права. Зателефонувавши до обласного центру безоплатної вторинної правової допомоги за номером: 0800-213-103 (із стаціонарних телефонів безкоштовно), будь-яка людина отримає надійний, гарантований державою захист адвоката. Вся інформація про установу, адвокатів, графік чергувань, справи знаходиться на офіційному веб-сайті за адресою: chernihiv.legalaid.gov.ua, - наголосила Ірина Протченко, користуючись нагодою.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.