Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 09:37:55

Зекономити на опаленні допомагає теплий листопад

17.11.2014   07:59Агенцiя

За радянських часів і електроенергія, і тепло, без яких ми немислимо комфортного життя, коштували копійки, а велика країна мала чималі запаси енергоресурсів. Як наслідок — енергозатратні технології у житлово-комунальній сфері. Останніми роками ситуація поступово змінювалася у бік енергоефективності, та як виявилось — повільно.

Так, до прикладу, Чернігівська ТЕЦ завдяки реконструкційно-ремонтним роботам поступово міняла насосне обладнання горілки та поверхні нагріву, і поступово зменшила використання природного газу.

А от для того аби зменшити кількість вугілля, яке до речі сьогодні купують за кордоном в середньому по вісімдесят доларів за тону, необхідно встановити циркуляціно-киплячий шаровий котел. Однак сказати простіше ніж зробити, вже три роки тривають роботи над техніко-економічним обґрунтуванням цього проекту.

Аналогічна ситуація і в обласного монополіста «Облтеплокомуненерго». Поступова заміна енергомісткого котельного обладнання, встановлення утилізаторів тепла димних газів, нових насосів, поступова заміна мереж — все це робота на перспективу. Тож одразу помітну економію, поки що, допомагає забезпечити погода. За словами тепловиків, якщо тепла погода протримається до кінця листопада, 7,5 мільйонів кубів газу виділених на цей місяць, Чернігівщині точно вистачить.

Втім, за словами споживачів, вони поки що не помітили особливої економії, адже в окремих мікрорайонах у помешканнях аж надто жарко. Причина — потужне обладнання, яке й так сьогодні працює на мінімальній технологічній потужності.

Разом з тим теплопостачальники зазначають, що чернігівці почали більш раціонально використовувати гарячу воду, щоправда, якраз на її підігріві зекономити газ і неможливо.
Якщо тепловики економією ресурсів більш пізньому початку опалювального сезону завдячують, то електроенергетики на нього нарікають, адже люди грілися електроприладами. Про небажання мешканців області економно використовувати електроенергію красномовно говорить застосування графіків відключень електромереж. Та в інший спосіб зменшити потужність споживання електрики просто не можуть.

Та, крім проблем з «вкладанням» в ліміти, є й інші, зокрема, почастішали випадки крадіжок електроенергії — так, протягом 2014 року вже було зафіксовано 613 випадків, а це на сотню більше ніж, торік. Тож в такій ситуації енергетики не виключають можливості подальшого застосування графіків відключення.http://chodtrk.com.ua/?p=18602
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждали 5 осіб.

Подачу води до будинків на Масанах забезпечать і під час відключень електроенергії

Подачу води до будинків на Масанах забезпечать і під час відключень електроенергії 09:36

Будинки на вулиці Незалежності в мікрорайоні Масани під час відключення електроенергії залишаються без водопостачання.

19 червня: цей день в Україні і світі

19 червня: цей день в Україні і світі 09:32

ДЕНЬ 847 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 847 RUSSIAN AGRESSION

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини