Зекономити на опаленні допомагає теплий листопад
За радянських часів і електроенергія, і тепло, без яких ми немислимо комфортного життя, коштували копійки, а велика країна мала чималі запаси енергоресурсів. Як наслідок — енергозатратні технології у житлово-комунальній сфері. Останніми роками ситуація поступово змінювалася у бік енергоефективності, та як виявилось — повільно.
Так, до прикладу, Чернігівська ТЕЦ завдяки реконструкційно-ремонтним роботам поступово міняла насосне обладнання горілки та поверхні нагріву, і поступово зменшила використання природного газу.
А от для того аби зменшити кількість вугілля, яке до речі сьогодні купують за кордоном в середньому по вісімдесят доларів за тону, необхідно встановити циркуляціно-киплячий шаровий котел. Однак сказати простіше ніж зробити, вже три роки тривають роботи над техніко-економічним обґрунтуванням цього проекту.
Аналогічна ситуація і в обласного монополіста «Облтеплокомуненерго». Поступова заміна енергомісткого котельного обладнання, встановлення утилізаторів тепла димних газів, нових насосів, поступова заміна мереж — все це робота на перспективу. Тож одразу помітну економію, поки що, допомагає забезпечити погода. За словами тепловиків, якщо тепла погода протримається до кінця листопада, 7,5 мільйонів кубів газу виділених на цей місяць, Чернігівщині точно вистачить.
Втім, за словами споживачів, вони поки що не помітили особливої економії, адже в окремих мікрорайонах у помешканнях аж надто жарко. Причина — потужне обладнання, яке й так сьогодні працює на мінімальній технологічній потужності.
Разом з тим теплопостачальники зазначають, що чернігівці почали більш раціонально використовувати гарячу воду, щоправда, якраз на її підігріві зекономити газ і неможливо.
Якщо тепловики економією ресурсів більш пізньому початку опалювального сезону завдячують, то електроенергетики на нього нарікають, адже люди грілися електроприладами. Про небажання мешканців області економно використовувати електроенергію красномовно говорить застосування графіків відключень електромереж. Та в інший спосіб зменшити потужність споживання електрики просто не можуть.
Та, крім проблем з «вкладанням» в ліміти, є й інші, зокрема, почастішали випадки крадіжок електроенергії — так, протягом 2014 року вже було зафіксовано 613 випадків, а це на сотню більше ніж, торік. Тож в такій ситуації енергетики не виключають можливості подальшого застосування графіків відключення.
http://chodtrk.com.ua/?p=18602
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.