Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 листопада, 05:02:07

На Чернігівщині трансформаторний злодій залишає без світла цілі села

03.11.2014   15:43Агенцiя

За кілька місяців сталося близько сотні крадіжок мастила. Енергетики не розуміють, чому кількість крадіжок значно виросла

Села по кілька діб сидять без електроенергії через злодія, який зливає оливу з трансформаторів на Чернігівщині,.

За кілька місяців енергетики зафіксували до сотні подібних крадіжок, злито вже 20 тонн мастила. При чому, раніше охочих ризикувати життям і лізти у підстанцію під напругою майже не було, з чим пов'язаний нинішній ажіотаж – припущень немає. Енергетики не дозволяють навіть своїм співробітникам підходити до трансформатора ближче, аніж на метр, коли є напруга. Підозрюють, крадіжки продовжаться до першої трагедії.

"Зливи масла в мене були 2 рази, і обидва рази під напругою. Трансформатор 35 тисяч був під напругою. Це або фахівці, або взагалі нічого не розуміють", - пояснює черговий підстанції Олександр Ковальовський.

Олександр ледь не зловив крадіїв власноруч. Тоді намагалися злити півтонни оливи на підстанції високого класу напруги. Якби це сталося, без світла лишилося б з десяток населених пунктів, а ремонтні роботи тривали б тиждень.

Використану трансформаторну оливу продають через Інтернет - можна купити бочку і навіть цистерну. Пишуть, її можна заливати у сільгосптехніку, розвівши з соляркою, але енергетики сумніваються, що після цього техніка довго працюватиме. На трансформаторних підстанціях, де найчастіше зливають масло, тепер встановлять камери відеоспостереження.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Останні новини Чернігівщини

Новий керівник — нові горизонти: у Прилуцькому технічному фаховому коледжі відбулися кадрові зміни 14:09

Озирнутися назад - може бути лячно. Кожного дня ми випробовуємо силу власних кроків, адже рух вперед завжди вимагає сміливості.

Від металевих контейнерів до дерев’яних навісів: у Чернігові демонтують ще 34 незаконні тимчасові об’єкти 13:48

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 20 листопада надав дозвіл на демонтаж 34 незаконно встановлених тимчасових об’єктів на території міста.

Чернігівські дзюдоїсти вибороли п’ять нагород на чемпіонаті України серед молодших кадетів 13:25

У період з 17 до 19 листопада в місті Ужгород відбувся чемпіонат України з дзюдо серед молодших кадетів до 17 років.

До Чернігова доставлено нову партію гуманітарної допомоги з Лаппеенранти 12:43

20 листопада до Чернігова прибула чергова партія гуманітарної допомоги від міста-побратима Лаппеенранта.

На Новгород-Сіверщині поліцейські вилучили у чоловіка незаконну зброю та боєприпаси 12:21

Співробітники Новгород-Сіверського районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 40-річного мешканця громади виявили гранату, вибухову речовину, боєприпаси та шість нелегальних гладкоствольних рушниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини