Про реалізацію Національної стратегії профілактики соціального сирітства до 2020 року
Про роботу Деснянської районної у місті Чернігові ради по реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства до 2020 року інформував на розширеній міській нараді голова Деснянської районної у місті ради Юрій Горбань.
Національна стратегія профілактики соціального сирітства була затверджена 22 жовтня 2012 року і направлена на:
- раннє виявлення сімей, які входять до групи ризику опинитися у складних життєвих обставинах, надання їм допомоги, попередження вилучення дитини з сім'ї;
- зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах;
- виховання відповідального батьківства, запобігання соціальному сирітству.
Районною у місті радою, в межах повноважень, забезпечується виконання Державних програм щодо профілактики соціального сирітства.
На обліку у службі у справах дітей перебуває 50 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
Щомісяця перевіряються умови проживання дітей, які перебувають на обліку у службі у справах дітей. За 9 місяців 2014 році проведено 377 обстежень умов проживання дітей. За результатами перевірок було направлено 24 клопотання до сектору кримінальної міліції у справах дітей про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків по вихованню дітей.
В 2014 році до суду було направлено 9 позовів на позбавлення батьків батьківських прав (проти 23 в 2011 році, 12 в 2012 році, 6 в 2013).
З метою запобігання соціального сирітства, батькам, які не виконують батьківські обов'язки і де є загроза відібрання у них дітей, пропонується влаштування дітей до центрів соціально-психологічної реабілітації на термін до 9 місяців на повне державне забезпечення.
Під час перебування дітей в центрі з батьками працюють і спеціалісти служби у справах дітей районної у місті ради і міського центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, які намагаються допомогти батькам у вирішенні питань психологічного, побутового, соціального характеру.
Як результат, із 17 дітей, які з початку року перебували в центрі, 11 повернуто батькам у зв'язку з позитивними змінами у поведінці батьків, їх ставленні до виховання дітей.
4 дітей продовжують перебувати у центрах до закінчення 9-ти місячного терміну. Одну дитину направлено до Городнянської спеціальної школи-інтернату, а стосовно матері матеріали направлені до суду на позбавлення батьківських прав. Ще одна дитина під час перебування у центрі посиротіла і була влаштована у прийомну сім’ю.
В 2014 році проведено 9 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 128 питань щодо доцільності чи недоцільності позбавлення батьків батьківських прав, виконання батьками батьківських обов'язків по вихованню дітей, розв'язання спору між батьками у вихованні дітей, визначення місця проживання дітей та ін.
Завдяки профілактиці зменшується кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тому числі і соціальних сиріт.
В 2011 році без батьківської опіки залишилось 55 дітей (з них: 9 дітей, у яких батьки померли, 35 дітей, у яких батьки позбавлені батьківських прав, 9 дітей, у яких батьки засуджені до позбавлення волі, 1 дитина, батьки якої визнані недієздатними).
В 2012 році без батьківської опіки залишилось 28 дітей (з них: З дитини, батьки яких померли, 10 дітей, батьки яких позбавлені батьківських прав, 7 дітей, батьки яких були засуджені до позбавлення волі, 1 дитина, батьки якої визнані недієздатними).
В 2013 без батьківської опіки залишилось 26 дітей (з них: 7 дітей, батьки яких померли, 14 дітей, батьки яких позбавлені батьківських прав, 1 дитина, батьки якої визнані недієздатними, 1 дитина, батьки якої засуджені до позбавлення волі).
В 2014 році без батьківської опіки залишилось 14 дітей (з них: 5 дітей, у яких батьки померли, 9 дітей, у яких батьки позбавлені батьківських прав).
Кількість дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплених сімейними формами виховання з кожним роком збільшується.
На 1 січня 2012 року в районі була 281 дитина - сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. З них: 231 дитина виховувалась в сім'ях, тобто 82,2%).
На 1 січня 2013 року в районі налічувалось 279 дітей зазначеної категорії, з них: 238 виховувались у сім'ях, тобто 85,3 %).
На 1 жовтня 2014 року - в районі 250 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 225 дітей виховується в сім’ях, 25 в державних дитячих закладах (школах-інтернатах, спеціалізованих дитячих будинках, ВУЗах). Тобто, сімейними формами виховання на сьогодні охоплено 90,0 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
В районі діє 5 прийомних сімей, в яких виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та одна особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.
Контроль за умовами виховання і проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ях опікунів (піклувальників), усиновителів, у дитячих будинках сімейного типу, в прийомних сім'ях покладається на органи опіки і піклування, а безпосередньо - на службу у справах дітей.
Співробітник служби у справах дітей відвідує кандидата в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки вихователі перед прийняттям рішення, через три місяці після влаштування дитини в сім’ю, а потім один раз на рік до повноліття дитини. Щороку опікуни звітують про виконання опікунських обов’язків.
За 2006-2014 роки 46 сімей, мешканців Деснянського району, усиновили 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За умовами проживання і виховання таких дітей служба здійснює нагляд, перші три роки щороку, а потім один раз на три роки. На сьогодні на обліку в службі перебуває одна сім’я, яка бажає усиновити дитину, та 3 сім’ї, які бажають взяти під опіку дітей.
Але поки що ні в районі, ні в області дітей, які можуть бути усиновлені чи влаштовані під опіку, молодше 10 років нема. Діти, які навчаються в школах - інтернатах старше 10 років, дуже рідко погоджуються на переїзд до сім’ї.
Щороку голова районної у місті ради, заступники до Дня Святого Миколая, Новорічних свят відвідують за місцем проживання багатодітні сім'ї, в яких виховується 7 і більше дітей. Зокрема: сім'ю Макарової Тетяни Семенівни, в якої під опікою 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які виховуються в Чернігівській спеціальній школі (колишня НВК-55), дітей, які лікуються у дитячому відділенні протитуберкульозного диспансеру та привозять подарунки.
Районною у місті радою і надалі буле проводитись робота, направлена на реалізацію кожною дитиною права на виховання в сім'ї.
За перше півріччя 2013-2014 навчального року 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за друге півріччя 48 таких дітей отримали винагороду районної у місті ради за успішне навчання в школі на загальну суму 40,8 тис. грн.
До міжнародного дня захисту дітей для 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах було проведено заходи у розважальному комплексі «Мадагаскар». 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які пішли до першого класу, отримали рюкзаки із шкільним приладдям на суму 6,0 тис. гривень.
За інформацією Деснянської районної у місті Чернігові ради
Останні новини Чернігівщини
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.
У Головному управлінні Нацполіції в Чернігівській області відзначили ювенальних поліцейських 08:36
Співробітники ювенальної превенції поліції Чернігівщини дбають про дітей і цілодобово захищають їхні права та інтереси.