Електромережі північних районів Чернігівщини опинилися в зоні пожежонебезпеки
Численні загоряння, що виникли в період жовтневого потепління на відкритих територіях, сільгоспугіддях та на торфовищах змусили енергетиків оперативно відключати високовольтні повітряні лінії електропередач для забезпечення безпеки робіт з гасіння пожеж.
Паралельно оперативно-диспетчерський персонал електромереж здійснював перемикання електропостачання по резервними схемами з метою недопущення довготривалого відключення споживачів та об’єктів життєзабезпечуючої сфери.
З 8-13 жовтня в результаті низових та верхових пожеж в Корюківському, Ріпкинському, Щорському районах відключалися 4 ПЛ – 35 кВ, 5 ПЛ – 10 кВ та 3 ПС-35 кВ, близько 30 населених пунктів. Енергетики двічі в різний час відключали ПЛ 35 кВ «Городня - Гірськ» на час боротьби з вогнем.
Причиною більшості пожеж є спалення трави на сільгоспугіддях та відкритих територіях і полях та ігнорування правил пожежної безпеки. Такі дії несуть загрозу не лише навколишньому середовищу, призводять до порушень в електромережах та перерв в енергопостачанні, а й небезпечні для життя людей.
Для упередження нещасних випадків, пожеж, аварій існують охоронні зони ліній електропередач - мінімально допустимі відстані від електричних мереж до будинків, споруд, земної і водної поверхонь, прокладаються просіки в лісових масивах і зелених насадженнях.
Охоронні зони повітряних ліній встановлюються згідно Правил безпечної експлуатації електроустановок.
- Для повітряних ліній електропередач напругою 6-10 кіловольт - 10 метрів по обидва боки від крайніх проводів; для повітряних ліній електропередач напругою 35 кіловольт - 15 метрів;
- Для повітряних ліній електропередач напругою 110 кіловольт - 20 метрів по обидві сторони крайніх проводів ЛЕП.
Також охоронні зони встановлюються:
а) уздовж підземних кабельних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстані 1 метра;
б) уздовж підводних кабельних ліній електропередачі, віддаленими по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстані 100 метрів;
в) уздовж переходів повітряних ліній електропередачі через водоймища (річки, канали, озера та ін.).
Енергетики просять жителів Чернігівської області дотримуватися правил поведінки в охоронних зонах ЛЕП та навколо енергооб'єктів, в тому числі не розводити вогонь поблизу ліній електропередач, складувати корми, добрива, солому, торф, дрова та інші матеріали, які можуть стати причиною пожежі.
Спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.
Довідка.
Згідно з чинним законодавством, с. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ» забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків. Ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення каже: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водноболотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків... – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 50–70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Якщо ви стали свідком небезпечного загоряння, то по можливості негайно повідомте про це в місцевий підрозділ пожежної охорони або кол-центр Товариства 0 800 210-310.
Працівники районів електромереж продовжують працювати в тісній взаємодії з підрозділами МНС. Наразі високовольтні лінії електропередач в північних районах Чернігівщини знаходяться в зоні пожежонебезпеки. Масові аварійні вимкнення ЛЕП внаслідок пожежі можуть призводити до повної втрати електропостачання районів.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині запрацювали три поліцейські станції у Чернігівському та Корюківському районах 17:44
У Чернігівській області розпочали роботу поліцейські станції у трьох громадах – Куликівській, Менській та Сновській. Безпековою ситуацією та потребами жителів громад опікуватимуться відповідно поліцейські офіцери Юрій Мартинов, Ігор Кушніренко та Денис Кривенко.
Хотів отримати грошову допомогу, натомість втратив майже 116 тисяч гривень: поліція Новгород-Сіверщини застерігає громадян від шахраїв 16:52
У соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «Грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити секретні дані своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.
Наші грантери: у Чернігові відкрилася соляна кімната «Сіль та релакс» 16:21
М’яке освітлення, зручні крісла, релаксуюча музика, єгипетська сіль під ногами і, головне,цілюще повітря насичене іонами солі, що створює ефект природного інгалятора – все це соляна кімната «Сіль та релакс» у Чернігові.
Браконьєри з Новгород-Сіверщини незаконно наловили риби на понад 100 тис.грн 15:37
10 грудня 2024 року Чернігівським рибоохоронним патрулем під час проведення спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Чернігівського прикордонного загону на водоймах Новгород-Сіверського району викрито грубе порушення Правил рибальства.
На Чернігівщині за матеріалами СБУ повідомлено про підозру у службовій недбалості голові Сновської міської ради 15:05
Співробітники Служби безпеки викрили голову Сновської міської ради на службовій недбалості, яка призвела до збитків бюджету територіальної громади.