Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 15:57:31

З настанням осені димова завіса немов килим стелеться по території Чернігівської області

15.10.2014   06:52Агенцiя

Спалювання сухої рослинності, листя вже стало невід’ємною ознакою цього періоду.

Можливо не всі знають, що це надзвичайно шкідливо не лише для здоров’я людини, а й для екології, у зв’язку з наступними факторами.

При спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, зокрема при згорянні 1т рослинних решток у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму; у туманні дні багаття створюють свого роду «смог» (мікрочастинки, що виділяються при неповному згорянні сміття, зв’язані з водяною парою), який шкідливий для організму людини; до складу продуктів горіння входить чадний газ, важкі металі, канцерогенні сполуки; чи не найнебезпечнішим із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен, який є високотоксичною речовиною, здатною викликати онкологічні захворювання, генні мутації.

Вченими доведено, що у димі від багаття міститься у 350 разів більше бензапірену, ніж в сигаретному в димі; з димом у повітря вивільняється діоксини – одні з найотрутніших для людини речовини.

Якщо не ми самі, то хто подбає про наше здоров’я та навколишнє природне середовище? Давайте будемо взаємоввічливими як до себе, так і до свого сусіда. Особливе прохання до жителів приватного сектору та аграріїв - не спалювати рештки рослинності на присадибних ділянках. Це дуже небезпечно для здоров’я людей та екології в цілому, адже під час вирощування врожаю більшість людей використовують інсектициди та гербіціди, під час спалювання яких виділяється їдкий дим, що пошкоджує органи дихання і навіть може призвести до серйозного захворювання дихальних шляхів.

Проста альтернатива використання сухої рослинності - це робити компостування, тобто утворення компосту з подальшим використання у якості добрива.

З метою запобігання випадків випалювання поживних залишків, стерні та сухої трави представники Держекоінспекції у Чернігівській області проводять роз’яснювальну роботу серед громадян, щодо попередження фактів самовільних підпалів і дотримання вимог природоохоронного законодавства, а також здійснюють постійний контроль щодо недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків. За порушення вимог чинного законодавства до порушників застосовуються відповідні заходи впливу.

Держекоінспекція у Чернігівській області закликає населення не робити подібних вчинків і знайти альтернативу спалюванню рослинності та різних видів відходів. Бути обережними, не порушувати законодавства України, та бути свідомими і обачливими під час відвідування лісів, не допускати пожеж в лісах.

Шановні жителі Чернігівської області, у випадку виявлення фактів спалювання рослинності чи її залишків на території області Держекоінспекція у Чернігівській області просить Вас, повідомити за телефонами гарячої лінії: (04622) 65-13-62; 4-23-73


В.о. начальника інспекції В.А. Дзюба

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.