Шість протизастудних правил на кожен день
Вам подобається дивитися на людей з червоними сопливими носами, очима, що сльозяться, і кашлем? Ні? Тоді, щоб не уподібнюватися їм, постарайтеся дотримуватися простих правил протизастудної безпеки.
Правило перше утепляйтеся!
На вулиці не травень місяць, а тому на голові повинна бути шапочка, на шиї – шарф, а на руках – рукавички. Під куртку або пальто одягайте светр, хоча б тон¬кий. Короткі курточки і тонкі колготки залиште до весни в шафі. Особливо важ¬ливо, щоб у теплі були ноги. У жодному разі не ходіть з мокрими ногами. На ро¬боті тримайте змінне взуття, а також за¬пасні шкарпетки про всяк випадок. Якщо ноги промокли і змерзли, то перед тим, як переодягнутися в сухе, промасажуйте ступні до відчуття тепла.
Правило друге зігрівайтеся!
Ви приходите увечері додому змерзли¬ми і голодними. Попросіть шлунок зачекати і займіться тілом. Негайно занурте його в гарячу ванну або поставте під душ. Потім розітріть жорстким махровим руш¬ником, надіньте сухі вовняні шкарпетки. І тільки після цього можна обернути свій погляд до холодильника й плити. Для профілактики почніть вечерю зі склянки гарячого молока з медом і дрібкою соди. Можна випити келих теплого червоного вина.
Правило третє: вітамінізуйтеся!
Привчіть себе до регулярного вживан¬ня вітаміну С, що сприяє виробленню в організмі інтерферону, який вбиває віру¬си і мобілізує лімфоцити на боротьбу із застудою. Вітамін С ви знайдете у квашеній капусті, лимонах, апельсинах, шипшині і в пігулках. Останні не можна їсти натщесерце, аби не нашкодити шлун¬ку. І обов’язково включіть до раціону кисломолочні продукти: кефір, ряжанку, йогурт.
Правило четверте висипайтеся!
При нестачі сну наш імунітет слабшає, оскільки клітини не встигають відновлюватися, а значить, не можуть дати адек¬ватної відповіді на атакуючу їх інфекцію. Висновок простий: спіть, поки не вис¬питеся, і аж ніяк не менше 7 годин на добу. І постарайтеся не нервувати, особ¬ливо через дрібниці: стрес відкриває до¬рогу хворобам.
Правило п’яте зволожуйтеся!
Зволожуйте повітря в квартирі та офісі. У холодну пору року в умовах працюю¬чих обігрівальних систем повітря стає су¬хим, тому висушується і слизиста оболон¬ка носоглотки. У результаті мікроби й віруси, які потрапляють на неї, не осіда¬ють на вологих “ворсинках”, а безпереш¬кодно подорожують углиб організму.
Для підтримки необхідного рівня во¬логості поставте у кожній кімнаті відкриті ємності з водою, але міняйте воду щодня, щоб у ній не завелися грибки. Не забу¬вайте провітрювати приміщення, відкри¬ваючи кілька разів на день вікна на 10-15 хвилин.
Правило шосте вмивайтеся!
Щоб не підхопити вірус у транспорті або на роботі, краще за все закрити ніс і рот марлевою пов’язкою, шарфом чи хусткою. Але якщо вам це не підходить, то якомо¬га частіше мийте руки, адже за день ви неодноразово доторкуєтеся до предметів, на яких є віруси.
Відмовтеся від носових хусточок. Віру¬си, що осіли на них, довго зберігають свою життєздатність, тому при повторному ви¬користанні можуть знову перекочувати у ваш організм. Набагато безпечніше і гігієнічніше користуватися одноразови¬ми паперовими серветками. З тієї ж причини підчас традиційних чаювань на ро¬боті слід замість склянок або фарфорових чашок користуватися одноразовим посудом.
Ось такі нехитрі поради. Але під час сезону простуд вони діють як профілактичний засіб не гірше за патентовані антивірусні і антимікробні препарати.
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною