Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:04:29

Презентовано ілюстровану історію владних інституцій Чернігівщини

08.10.2014   13:52

Відзначення 70-річчя створення Чернігівської області або 200-річчя виникнення губернії, як і святкування інших подібних дат, кандидат історичних наук Володимир Бойко вважає абсурдним.

— У першому випадку йшлося про утворення адміністративно-територіальної структури, яка стала інструментом радянської держави для організації Голодомору 1932 — 1933 рр., а в другому — про російську імперську уніфікацію державного управління на українських землях, що завершила процес ліквідації козацької державності, — вважає директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державних підприємств, установ і організацій.

Цим твердженням під час чергового засідання прес-клубу «Ділове слово» розпочалася презентація фотоальбому «Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія». Натомість автори альбому — директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державних установ, кандидат історичних наук Володимир Бойко; спеціаліст цього ж Центру, кандидат історичних наук Дмитро Казіміров; директор ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко — пропонують шукати ціннісні орієнтири, які б підкреслювали своєрідність України. Вочевидь, вони мають бути значимішими, масштабнішими, сакральнішими, ніж попередні радянські. А ще природними, зрозумілими й такими, що містять потужний об`єднавчий чинник. Звісно, йдеться не про історію як таку, а про історичну пам`ять, яка б спиралася на дослідження та науково обґрунтовані висновки.

Саме з цієї точки зору і добирався матеріал, що увійшов до фотоальбому. Істориків цікавило чимало питань. З-поміж іншого — як і коли виникло державне управління на теренах Сіверщини; які території в різні часи належали до неї; як взаємодіяли між собою органи державної влади та самоврядування, і починаючи з якого століття можна вести мову про формальне функціонування останніх; як будувалися відносини між різними владними щаблями та діяла адміністративно-територіальна структура; якою була правова основа на різних етапах розвитку і на що варто звернути увагу тепер; які з відомих історичних постатей керували цією історичною землею і як склалися їхні подальші долі...
Тож на сторінках книжки — розповіді про те, як управляли за часів князів, воєвод, полковників і сотників, війтів, губернаторів і голів земських управ, перших секретарів й, звісно, голів рад та державних адміністрацій, сільських, селищних і міських голів.

За словами авторів альбому, починалося все зі стендів та плакатів цієї тематики. Згодом прийшло усвідомлення, що матеріал цей надзвичайно важливий і цікавий, тому заслуговує систематизації і окремого видання. Так розпочалась робота над ілюстрованою історією владних інституцій Чернігівщини, яка тривала майже два з половиною роки. Як відзначали учасники засідання, видання вийшло яскравим і змістовно, і зовні. Воно, безперечно, зацікавить як фахівців, так і любителів, які захоплюються історією рідного краю.
Автори видання подякували всім, хто так чи інакше долучився до його підготовки. І наприкінці зустрічі підкреслили, що це проект безгонорарний, а близько тисячі примірників фотоальбому буде передано до бібліотек області й України. Крім того, у вільному доступі для ознайомлення буде й електронна версія фотоальбому.
 

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини