Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 вересня, 14:03:34

На Чернігівщині понад 50 тисяч хворих на гіпертонію отримали ліки зі знижкою

06.10.2014   15:56

У Чернігівській області продовжує реалізовуватися пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Більше 50 тисяч хворих на гіпертонію вже отримали ліки за референтними цінами.

Такі дані були озвучені під час чергового засідання робочої групи з впровадження проекту на теренах області, яке відбулося 6 жовтня під керівництвом в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана.

Як зазначалося, щорічно у майже 20 тисяч мешканців області виявляють захворювання на гіпертонію. Тільки за І півріччя поточного року вперше на облік було взято понад 9 тисяч хворих. У медичних закладах на диспансерному обліку наразі перебуває понад 270 тисяч осіб з артеріальною гіпертензією.

Усі лікувально-профілактичні заклади області в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками. Фахівцями медичної галузі постійно проводиться моніторинг та контроль за виписуванням рецептів, порядком їх зберігання та обліку.

На сьогодні лікарями виписано майже 80 тисяч рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів, задіяних у пілотному проекті. Придбати ліки зі знижкою за рецептами хворі можуть у 176 аптечних закладах Чернігівщини.

Всі 15 суб'єктів господарювання, які беруть участь у пілотному проекті дотримуються вимог рівня цін на ліки від гіпертонії та забезпечують їх наявність в аптечних закладах.

У рамках реалізації проекту області на часткове відшкодування вартості лікарських засобів виділено субвенцію державного бюджету у сумі більше 3 мільйонів гривень. На сьогодні отримано та використано майже 1,7 мільйонів гривень.

Найкраще освоюються кошти на реалізацію пілотного проекту у Новгород-Сіверському, Варвинському, Чернігівському, Носівському районах.
 

Останні новини Чернігівщини

17,5 % населення Чернігівщини повністю вакциновано від COVID-19

17,5 % населення Чернігівщини повністю вакциновано від COVID-19 13:49

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 вересня в області щеплено 324 137 осіб (39,8% від загальної кількості населення).

Браконьєр за 3 кг незаконно виловленої риби сплатить до бюджету майже 2 тис.грн

Браконьєр за 3 кг незаконно виловленої риби сплатить до бюджету майже 2 тис.грн 13:47

Чернігівським районним судом 16 вересня 2021 року винесено рішення про визнання винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) жителя м. Чернігів.

Прокуратура не дозволила стягнути з бюджету громади Чернігова десятки мільйонів гривень

Прокуратура не дозволила стягнути з бюджету громади Чернігова десятки мільйонів гривень 13:45

Моніторингом Єдиного державного реєстру судових рішень Чернігівською обласною прокуратурою установлено, що рішенням Господарського суду м. Києва від 03.06.2021 задоволено позовну заяву ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» до Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської міської ради, КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради про стягнення 14,7 млн грн.

«Ніжинський консервний завод» зменшує людський фактор

«Ніжинський консервний завод» зменшує людський фактор 13:43

«Ніжинський консервний завод», що на Чернігівщині, осучаснив обладнання, зменшивши людський фактор.

У Батурині пройшла всеукраїнська патріотична акція, присвячена Левку Лук’яненку 13:38

У місті Батурині Чернігівської області пройшла Всеукраїнська національно-патріотична акція імені Левка Лук’яненка "Народжений бути вільним".

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини