Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 20:20:32

Архів Управління СБ України запрошує

06.10.2014   15:08

Архів Управління СБ України в Чернігівській області має на зберіганні великі масиви документальних матеріалів (близько 19 тисяч одиниць), які є першоджерелами з історії держави, конкретних осіб та подій.

Основні принципи роботи архіву - відкритість та доступність, об'єктивність і незаангажованість, в разі потреби - надання поради щодо подальшого пошуку потрібної інформації. До послуг громадян (в тому числі й іноземців), науковців, дослідників відкриті інформаційно-довідковий та читальний зали Управління.

Інформаційно-довідковий зал (ІДЗ) має Електронний архів, основу якого складають електронні копії розсекречених документів Галузевого державного архіву (ГДА) СБ України та бази даних для використання в науковій, навчальній та культурно-просвітницькій діяльності:
- "Український мартиролог ХХ століття" - електронна база даних, сформована на підставі відомостей щодо 461 тисячі фігурантів архівних кримінальних справ, які знаходяться на зберіганні в ГДА та регіональних архівах СБ України;
- німецький проект "Саксонські меморіали в пам'ять жертв політичного терору" - база даних, передана СБ України німецькою стороною в рамках двостороннього багаторічного співробітництва, яка містить інформацію щодо 260 тисяч радянських військовополонених, які загинули в концентраційних таборах фашистської Німеччини та донедавна вважалися безвісти зниклими;
- списки військовополонених, похованих в Україні;
- списки репресованих українців, що відбували покарання в Республіці Казахстан;
- списки громадян, розстріляних у в'язницях НКВС в червні-липні 1941 року;
- тематичні підбірки (наприклад, документи ОУН про окупаційну політику німців у 1941-1944рр. тощо);
- наукові видання під егідою СБ України та електронні копії розсекречених документів, що були оприлюднені в наукових виданнях ("Розсекречена пам'ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД", "Акція "Вісла"1947" та інші);
- копії документів щодо національно-визвольного руху, релігійних конфесій та об'єднань, громадсько-політичних рухів, національних меншин.

Електронний архів обслуговує користувачів - громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які мають бажання вивчати архівні документи, зокрема, не тільки з науковою метою, а й з метою встановлення відомостей про своїх незаконно репресованих родичів.

Відвідування ІДЗ користувачами, ознайомлення з електронними копіями документів та базами даних, а також надання копій на власні носії інформації є безкоштовним. Відвідати ІДЗ має право кожний громадянин без попереднього надання будь-яких запитів, щоденно (крім вихідних та святкових днів) з 14 до 17 години. Телефон для довідок - (0462) 65-54-36, (0462) 65-54-38.

Попрацювати з оригіналами документів, які знаходяться на зберіганні в архіві Управління СБ України в Чернігівській області, громадяни можуть в читальному залі архіву. Доступ користувачів до оригіналів архівних документів здійснюється після розгляду письмового запиту. Ознайомлення з документами, що містять державну таємницю, регламентується чинним законодавством України.

Відвідування користувачами читального залу архіву, ознайомлення з довідковим апаратом і надання для користування та копіювання документів здійснюється безоплатно. Читальний зал працює з 9:00 до 18:00, крім вихідних та святкових днів. Телефон для довідок - (0462) 65-54-34.

Останні новини Чернігівщини

У дитсадках Прилук встановлюватимуть контейнери для роздільного збору сміття 14:34

У Прилуках місцеві активісти спільноти "10 гривень Прилуки" оголосили про старт нового проекту - придбання контейнерів для роздільного сміття для дитячих садочків. Долучитися можуть всі охочі, а зокрема екологічно-свідомі дитячі садочки міста.

На кордоні з Білоруссю чоловік втратив вантажівку через контрабандні цигарки 14:30

Учора, 23 вересня, наш 26-річний співвітчизник, прямуючи на в’їзд із Білорусі через пункт пропуску «Нові Яриловичі», втратив вантажний автомобіль «Рено».

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб 14:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 24 вересня в області щеплено першою та другою дозою 317 604 людини.

Родина Закружних, Аніщенко та Кукса стали переможцями обласних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я» 14:19

Обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» 18 вересня 2021 року провів обласні змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я».

Хто придбає частку Ічнянського комбінату? 14:06

АМКУ дал добро Астионам на покупку Ичнянского комбината