Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 жовтня, 14:00:10

Архів Управління СБ України запрошує

06.10.2014   15:08

Архів Управління СБ України в Чернігівській області має на зберіганні великі масиви документальних матеріалів (близько 19 тисяч одиниць), які є першоджерелами з історії держави, конкретних осіб та подій.

Основні принципи роботи архіву - відкритість та доступність, об'єктивність і незаангажованість, в разі потреби - надання поради щодо подальшого пошуку потрібної інформації. До послуг громадян (в тому числі й іноземців), науковців, дослідників відкриті інформаційно-довідковий та читальний зали Управління.

Інформаційно-довідковий зал (ІДЗ) має Електронний архів, основу якого складають електронні копії розсекречених документів Галузевого державного архіву (ГДА) СБ України та бази даних для використання в науковій, навчальній та культурно-просвітницькій діяльності:
- "Український мартиролог ХХ століття" - електронна база даних, сформована на підставі відомостей щодо 461 тисячі фігурантів архівних кримінальних справ, які знаходяться на зберіганні в ГДА та регіональних архівах СБ України;
- німецький проект "Саксонські меморіали в пам'ять жертв політичного терору" - база даних, передана СБ України німецькою стороною в рамках двостороннього багаторічного співробітництва, яка містить інформацію щодо 260 тисяч радянських військовополонених, які загинули в концентраційних таборах фашистської Німеччини та донедавна вважалися безвісти зниклими;
- списки військовополонених, похованих в Україні;
- списки репресованих українців, що відбували покарання в Республіці Казахстан;
- списки громадян, розстріляних у в'язницях НКВС в червні-липні 1941 року;
- тематичні підбірки (наприклад, документи ОУН про окупаційну політику німців у 1941-1944рр. тощо);
- наукові видання під егідою СБ України та електронні копії розсекречених документів, що були оприлюднені в наукових виданнях ("Розсекречена пам'ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД", "Акція "Вісла"1947" та інші);
- копії документів щодо національно-визвольного руху, релігійних конфесій та об'єднань, громадсько-політичних рухів, національних меншин.

Електронний архів обслуговує користувачів - громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які мають бажання вивчати архівні документи, зокрема, не тільки з науковою метою, а й з метою встановлення відомостей про своїх незаконно репресованих родичів.

Відвідування ІДЗ користувачами, ознайомлення з електронними копіями документів та базами даних, а також надання копій на власні носії інформації є безкоштовним. Відвідати ІДЗ має право кожний громадянин без попереднього надання будь-яких запитів, щоденно (крім вихідних та святкових днів) з 14 до 17 години. Телефон для довідок - (0462) 65-54-36, (0462) 65-54-38.

Попрацювати з оригіналами документів, які знаходяться на зберіганні в архіві Управління СБ України в Чернігівській області, громадяни можуть в читальному залі архіву. Доступ користувачів до оригіналів архівних документів здійснюється після розгляду письмового запиту. Ознайомлення з документами, що містять державну таємницю, регламентується чинним законодавством України.

Відвідування користувачами читального залу архіву, ознайомлення з довідковим апаратом і надання для користування та копіювання документів здійснюється безоплатно. Читальний зал працює з 9:00 до 18:00, крім вихідних та святкових днів. Телефон для довідок - (0462) 65-54-34.

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини