Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 11:30:32

Головним управлінням юстиції у Чернігівській області проведено круглий стіл на тему: "Утвердження доброчесності та подолання корупції в судовій системі"

03.10.2014   14:55Агенцiя

В рамках проведення Всеукраїнського тижня правових знань «Подолання корупції в судовій системі» 2 жовтня Головним управлінням юстиції у Чернігівській області проведено круглий стіл на тему: «Утвердження доброчесності та подолання корупції в судовій системі».

Круглий стіл відбувся за участю представників територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернiгiвській областi, Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, Чернігівської обласної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка та Чернігівського національного технологічного університету.

Крім того, на зустрічі були присутні члени та керівники правозахисних громадських організацій.

Захід відкрив начальник Головного управління юстиції у Чернігівській області Власенко Ю.Д. та звернув увагу на важливість підвищення рівня довіри суспільства до судової влади. Також, навів основні положення розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 828-р «Про деякі заходи щодо сприяння утвердженню доброчесності в судовій системі» та звернувся до присутніх висловити пропозиції щодо проведення судової реформи та подолання корупції у судовій системі.

Кутявіна Ю.С., завідувач сектором організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернiгiвській областi зазначила, що рівень довіри суспільства до судової влади за 2014 рік значно підвищився в порівнянні з 2012 – 2013 роками, розповіла про автоматизовану систему документообігу, Єдиний реєстр судових рішень та про необхідність перевірки відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру суддів судів загальної юрисдикції за 2013 рік. Крім того, доповідач зазначила, що заробітна плата суддів підвищились, а це є одним із заходів щодо запобігання та протидії корупції.

Шавлак О.В. начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської обласної державної адміністрації розповів, що Президент України Порошенко П.О. презентував «Стратегію 2020», яка включає в себе реформи і спеціальні програми, реалізація яких дозволить Україні подати заявку на членство в Європейському Союзі, та в своєму виступі Шавлак О.В. зосередив увагу на конституційній та судовій реформах.

Пролунали виступи Коржа О.О. (керівник Громадської організації «Чернігівська обласна люстраційна комісія»), Йовенка В.О. (керівник Громадської організації «ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ МАЙДАНУ»), Данилюка М.Д. (голова Чернігівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів), Пилипенка П.П. (представника Громадської спілки «Чернігівське об’єднання «СОВІСТЬ»). У доповідях прозвучали пропозиції щодо проведення судової реформи та подолання корупції в судовій системі.

Підсумовуючи, Власенко Ю.Д. наголосив, що є всі передумови для того, щоб у судовій системі корупції не існувало.


 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 38 об'єктів медзакладів вдалося відновити від початку повномасштабної війни

На Чернігівщині 38 об'єктів медзакладів вдалося відновити від початку повномасштабної війни 09:53

Попри системні обстріли та атаки російської армії української цивільної інфраструктури, зокрема й медичної, в Україні працюють над відновленням медзакладів. Йдеться про пошкоджені українські лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки тощо.

До 10 років позбавлення волі засуджено 18- річного мешканця Чернігівського району за спричинення тяжкого тілесного ушкодження

До 10 років позбавлення волі засуджено 18- річного мешканця Чернігівського району за спричинення тяжкого тілесного ушкодження 09:51

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним раніше судимого за умисне вбивство та розбійний напад 18-річного мешканця Чернігівського району у заподіяння 30-річній знайомій жінці тяжкого тілесного ушкодження.

На Чернігівщині аптека на колесах вже допомогла отримати ліки понад 800 мешканцям віддалених сіл 09:47

Щоб надавати якісніші послуги з охорони здоров’я та забезпечити доступ до програми «Доступні ліки» більшій кількості населення області, на Чернігівщині реалізовується проєкт "мобільний аптечний пункт".

Тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею, має запрацювати в липні

Тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею, має запрацювати в липні 09:44

Про це повідомив під час загальноміської наради 18 червня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждали 5 осіб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини