Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 05:39:00

Малолітній учасник групи, яка скоювала тяжкі злочини, буде відправлений до спеціальної навчально-виховної установи

03.10.2014   08:21

1 жовтня в Чернігові Новозаводським районним судом проголошено ухвалу щодо найменшого за віком учасника групи підлітків, які на початку року скоїли в обласному центрі два вбивства і два розбійні напади на самотніх перехожих.

Малолітнього буде направлено до спеціальної навчально-виховної установи на 3 роки.

Про це повідомила представник сторони державного обвинувачення, начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Надія Шевкун:

— Стороною обвинувачення доведено в суді, що малолітня особа, 2001 року народження скоїла у складі групи осіб за попередньою змовою такі суспільно-небезпечні діяння, як розбійні напади з метою заволодіння чужим майном та умисні вбивства з корисливих мотивів. Трьох старших учасників групи, яка скоювала ці злочини, засуджено до тривалих термінів позбавлення волі.

Оскільки малолітній не досяг 14 років, тобто віку, з якого в даному випадку може наставати кримінальна відповідальність, то до нього, згідно вимог Кримінального кодексу України (ст.105), застосовуються примусові заходи виховного характеру, перелік яких встановлено частиною 2 статті 105 цього кодексу

Згідно цього переліку, направлення до спеціальних навчально-виховних установ є найбільш суворим та застосовується судами до неповнолітніх такого віку, котрі вийшли з-під контролю батьків чи осіб, які їх заміняють, не піддаються виховному впливу та не можуть бути виправлені шляхом застосування інших примусових заходів виховного характеру.

Враховуючи особу малолітнього, його вік, стан здоров'я та рівень розвитку, умови життя та виховання, його участь та роль у вчиненні вищевказаних суспільно-небезпечних діянь, сторона держобвинувачення просила суд застосувати до малолітнього заходи виховного характеру у вигляді направлення його до спеціальної навчально-виховної установи для дітей та підлітків на строк три роки.

Ухвалою суду клопотання прокурора задоволено в повному обсязі.

До направлення у спецустанову малолітній поміщений до приймальника-розподільника органів внутрішніх справ у м. Києві, — проінформувала прокурор.

Як вже повідомлялося раніше, старших за віком учасників злочинної групи засуджено до позбавлення волі на 10, 13 і 14 років.
 

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини