Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 12:59:53

Ізраїльські лікарі допоможуть учасникам АТО

25.09.2014   13:13Агенцiя

Постраждалі в боях за Україну військовослужбовці потребують не тільки лікування травм та поранень, а і неабиякої морально-психологічної підтримки, адже війна - завжди стрес і далеко не кожен, хто дивиться щодня в очі смерті, може опанувати себе та адекватно реагувати на оточуючих і навколишній світ.

Тому на допомогу учасникам АТО приходять фахівці КЛПЗ "Обласна психоневрологічна лікарня", які роблять все можливе для того, щоб повернути військовослужбовців до нормального життя. Звісно, наші лікарі ще не мають повноцінного досвіду лікування посттравматичних психоемоційних синдромів, тому і навчаються у своїх зарубіжних колег.

За словами головного лікаря закладу Володимира Ященка, фахівці лікарні - психіатри та психотерапевти - візьмуть участь у навчанні щодо принципів лікування посттравматичних психоемоційних синдромів, яке у Києві проведуть ізраїльські лікарі.

"Безперечно, тамтешні лікарі, як ніхто інший, знаються на діагностиці, лікуванні та реабілітації військовослужбовців, постраждалих внаслідок бойових дій, адже Ізраїль протягом всього періоду свого існування знаходиться у стані перманентної війни. Сподіваємося, що безцінний досвід ізраїльських медиків стане у нагоді нашим фахівцям", - наголошує Володимир Ященко.

Крім того, головний лікар зазначає, що зараз на лікуванні у закладі знаходяться учасники АТО, яких направили як дільничні терапевти, сімейні лікарі, так і медичні служби військових частин, розташованих на території Чернігівщини. Налагоджена тісна співпраця із військовим госпіталем та обласним госпіталем для інвалідів та ветеранів війни щодо консультування та визначення принципів лікування таких хворих.

"Ми разом із начальником Управління охорони здоров'я ОДА Петром Гармашем неодноразово знайомилися із умовами перебування військових у нашому закладі та оперативно реагуємо на їхні нагальні потреби.

Наприклад, ми вирішили посилити їм харчування, для чого уклали договори на постачання продуктів з сільськогосподарськими підприємствами області. Таким чином, хворі отримуватимуть посилене харчування, багате на вітаміни та мінеральні речовини.
Посттравматичний синдром потребує постійного догляду за людьми, що на нього страждають. Наші лікарі намагаються якомога швидше підвищити якість життя таких хворих і з цим успішно справляються. Хворі лікуються повністю безкоштовно, отримують специфічну терапію, мають доступ до додаткових методів діагностики та обстеження. На щастя, наша база це дозволяє", - зауважує Володимир Ященко.


Прес-служба Управління охорони здоров'я облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи 12:38

У Чернігові з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня перекриватиметься рух автотранспорту на ділянці вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Музичної. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 20 жовтня.

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини