"Народний Рух України за перебудову у боротьбі за незалежність: історія та уроки"
Саме під такою назвою 10 вересня у конференц-залі обласної ради проходив «круглий стіл», учасники якого обговорили основні віхи 25-річної історії найвпливовішої в кінці ХХ століття громадсько-політичної організації, завдячуючи якій, не в останню чергу, наша держава виборола свою незалежність.
Вітаючи учасників зібрання – рухівців, науковців, представників національно-патріотичних партій і неурядових організацій, - заступник голови обласної ради Валентин Мельничук акцентував увагу на тому, що Україна сьогодні переживає не найкращі свої часи.
- Але ми маємо безцінний досвід єднання людей навколо ідеї незалежності. І цей досвід нам подарував Народний Рух України, який наприкінці 80-х років минулого століття зміг згуртувати суспільство і повести його за собою. Я вірю, що лише в єдності наша сила, лише разом ми зможемо протистояти агресії і перемогти цю чуму, яка хоче знищити нашу незалежність, - зазначив керівник. Валентин Мельничук також побажав активним учасникам цієї громадсько-політичної організації міцного здоров’я, миру і непохитної віри у краще майбутнє нашої держави.
У свою чергу, вітаючи учасників «круглого столу», заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Сергій Журман запевнив, що нинішні політики, які прийшло до влади після Революції Гідності, мають не забувати помилок, яких у свій час допустилися рухівці, коли не змогли подолати внутрішні протиріччя. «Саме цього від нас сьогодні чекає ворог, саме цього ми і не маємо допустити», - резюмував Сергій Журман.
Присутні на заході вшанували пам’ять загиблих воїнів під час виконання ними військового обов’язку на сході України та своїх побратимів-рухівців, які не дожили до чверть столітнього ювілею організації.
Перед учасниками «круглого столу» виступили: перший очільник Чернігівської крайової організації Народного Руху України за перебудову Валерій Сарана, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців, кандидат історичних наук Володимир Бойко, доцент кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.Лазаревського Чернігівського педуніверситету, кандидат історичних наук Тамара Демченко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко, інші.
Під час заходу також було презентовано архівні світлини з історії боротьби за незалежність України на Чернігівщині та продемонстровано унікальні відеоматеріали.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.