До позбавлення волі засуджений екс-заступник керівника збанкрутілого підприємства
Одного з колишніх керівників чернігівського ПАТ «БК «Домобудівник» засуджено до 7 років позбавлення волі за закінчений замах на заволодіння майном підприємства в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. Його співучасника, який не був працівником цього підприємства, засуджено на 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном.
Слідством встановлено і в суді підтверджено, що їх діями підприємству завдано матеріальну шкоду на суму понад 3 мільйони гривень.
А саме, колишній перший заступник генерального директора цієї будівельної компанії разом зі спільником минулого року незаконно заволоділи будівельними матеріалами (залізобетонними плитами) на суму понад 100 тисяч гривень та намагалися з використанням завідомо підроблених документів заволодіти 11 квартирами в Броварському районі Київської області, загальною вартістю 3,3 мільйони гривень, які належали «Домобудівнику».
Зловживаючи службовим становищем, колишній заступник уклав угоди про продаж квартир фірмі, засновником у якій був сам. Оплату «придбаного» вона не здійснила і сумами коштів, необхідними для такої оплати, не володіла. За висновками слідства і суду, справжньою метою укладення цих угод було привласнення майна.
Вирок у цьому кримінальному провадженні, винесений Новозаводським районним судом м. Чернігова 13 червня, Апеляційним судом Чернігівської області 20 серпня залишено в силі.
Додатково:
Зараз триває процедура банкрутства ПАТ «БК «Домобудівник», яке було одним з найпотужніших будівельних підприємств області. Зважаючи на те, що дієвого захисту держави потребують понад 80 громадян, які постраждали внаслідок невиконання підприємством своїх зобов’язань побудувати житло, прокуратурою захищаються їх інтереси і цивільно-правовими методами. До господарського суду готуються позови про витребування незаконно відчужених квартир у Броварському районі Київщини з чужого незаконного володіння. Один такий позов, щодо одної з квартир, вже пред’явлено і судом задоволено.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.