Житель Ічнянщини ще в 50-х роках минулого століття використовув енергію вітру: молов борошно і добував електроенергію
Вже не перший рік європейці працюють над впровадженням альтернативної енергетики, зокрема використання вітряків на приватних обійстях.

Навіть вигадали «зелений» тариф, за яким у їх власників закуповують лишки енергії. Здається, що у цій царині наші сусіди вважають себе першопрохідцями і рятівниками світу, нав’язуючи цю ідею іншим країнам.
Знайшли європейці чим здивувати: на Ічнянщині ще 200 років тому, а може й раніше, люди навчилися «запрягати» вітер. За письмовими згадками вже в кінці ХІХ, початку ХХ століття в Ічні діяло 109(!) вітряних млинів. Один із них – розташований на лівому березі річки Іченька, там де нині міський пляж.
В Ольшані, за переказами, вітряних млинів було близько двох десятків, а у Сваричивці, за спогадами Антона Штепи, – чотирнадцять.
У царській Росії крутилося близько 2500 тисяч вітряків із загальною потужністю понад мільйон кіловат. У 1917 році власників млинів оголосили експлуататорами і вітряки залишились без господарів, цегляні споруди розбирали на цеглу, дерев’яні – на дрова.
Антон Штепа також мало не поплатився за використання дармового вітру. За життя в інтерв’ю одному із видань народний умілець розповів, що ще у 50-х роках минулого століття на своєму подвір’ї збудував маленький вітряк. До нього прилаштував жорна і безтурботно молов борошно для потреб сім’ї. А ще «… до вітряка динаму пристроїв, вже й електрику вона давала, вже й світло у мене було, аж приїхали із району та й кажуть: крадеш електрику? Яку електрику? Хіба, що вітер». Антону Гнатовичу довелося зняти «пекельну машину», крила від вітряка він прибив на сараї, де вони певно й досі.
Нині у світі знову спостерігається бум на використання сили вітру. Друге життя млинів спонукає інженерну думку на створення різноманітних вітрових агрегатів. Ринкова вартість одного такого на 500 ват складає від 1000 доларів. Дорогувато, звичайно, і окупить себе такий агрегат не раніше ніж за 5-10 років. Проте це хороша альтернатива, якщо у мережі напруга ледь більша за 100 вольт.
Значно дешевше виготовити вітряк самотужки, для умільців це не складе труднощів, за бажання та при мінімальних затратах.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.