Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 грудня, 18:36:51

Африканська чума свиней виявлена на Чернігівщині. ВІДЕО

01.09.2014   18:25

1 вересня у Чернігівській облдержадміністрації відбулось засідання спеціальної комісії для вироблення додаткових заходів з недопущення поширення збудника захворювання африканської чуми свиней на території Чернігівщини.

 

Випадок захворювання свиней на африканську чуму в с. Охрамієвичі, Корюківського району – це тривожний сигнал для всіх причетних служб та прилеглих районів. На цьому наголосив сьогодні голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

Африканська чума свиней – найнебезпечніша хвороба свиней, від якої не існує ліків і вакцин. Зараження нею свиней означає знищення всього поголів'я в епіцентрі інфекції що, відповідно, призводить до непомірних збитків, як для сільгосппідприємств, так і загалом для економіки району.

Вірус Африканської чуми є безпечним для людини, але саме людина бере участь в розповсюдженні захворювання через перевезення продуктів харчування з неблагополучного регіону, а також годівлю свиней зараженими продуктами.

Найбільший ризик занесення в Україну даного вірусу, в основному, можливий через міграцію диких кабанів, які є носіями даного захворювання.

Під час засідання очільник області акцентував увагу присутніх на чіткому та оперативному виконанні заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання.

 Негайно всім службам взятися до роботи. Часу на роздуми немає, треба діяти – швидко та ефективно. І ветеринарним службам сусідніх районів також. Кожен пункт затвердженого плану заходів повинен виконуватися до зняття обмежень, - наголосив Володимир Івашко.

За інформацією відповідних служб на дорогах при в’їзді у с. Охрамієвичі встановлено карантинні ветеринарно-міліцейські пости, всі другорядні виїзди і заїзди в село перекриті.

Заборонено в`їзд та виїзд з села будь-якого виду транспорту, ввезення та вивезення тварин усіх видів, вихід обслуговуючого персоналу без відповідної санітарної обробки, а також вивіз за територію населеного пункту продуктів і сировини тваринного походження, кормів, продуктів рослинництва і інших вантажів.

Особливу увагу голова облдержадміністрації звернув на організацію обліку свинопоголів’я, що буде знищено та забезпечення відшкодування збитків особам, які постраждали внаслідок забиття свиней.

У районі заборонено торгівлю тваринами, м'ясом та іншими продуктами тваринництва на ринках, планується організувати заходи щодо депопуляції диких кабанів, та відстрілу хижих тварин, перелітної птиці на території району.

Ситуація перебуває на особистому контролі голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства»

На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

12 грудня: цей день в Україні і світі

12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05

День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression

 На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів

На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43

У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини