Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 11:11:01

Підведено підсумки роботи прокуратури області в 2011 році

17.01.2012   16:25

Відбулося розширене засідання колегії прокуратури Чернігівської області, в ході якого підведено підсумки роботи органів прокуратури області у 2011 році та затверджено заходи щодо підвищення ефективності їх діяльності та основні завдання на наступний період.

В засіданні взяв участь начальник Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні ОРД, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України Роман Андрєєв.

Як було зазначено виступаючими, вжитими організаційними і практичними заходами досягнуто позитивної динаміки у зниженні рівня злочинності, насамперед – тяжких та особливо тяжких злочинів.

Результатом узгоджених дій правоохоронних органів регіону у протидії організованій злочинності стало викриття 9 злочинних угруповань, у тому числі 2 – з корумпованими зв’язками. Більшість членів організованих злочинних груп засуджено до реальної міри покарання (84,2%).

Правозахисна діяльність прокуратури спрямовувалася на забезпечення законності у найбільш важливих соціально-економічних сферах, реагування на факти бездіяльності органів державного контролю.

За актами прокурорського реагування виплачено 47 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Ще понад 2 млн. грн. сплачено за результатами вжиття заходів представницького характеру. Поновлено права більше 3 тисяч дітей, відшкодовано на захист їх матеріальних інтересів майже 1 млн. грн. Проведено результативні перевірки у бюджетній сфері.

Активізовано представницьку діяльність. Судами стягнуто 96,5 млн. грн. за позовами, заявленими прокурорами. Відшкодовано за судовими рішеннями 54,8 млн. грн., з них в інтересах держави – 47,5 млн. грн.

У державну і комунальну власність повернуто (або попереджено незаконне відчуження) понад 500 гектарів земель.

Вживалися заходи прокурорського реагування на порушення міжнародних стандартів умов тримання затриманих та засуджених.

Впровадження нових вимог до організації розгляду звернень сприяло реальному відходу від підміни органів влади та контролю. Натомість, значну увагу приділено посиленню нагляду за дієвістю реалізації владних повноважень органами державного контролю

У заключному слові Роман Андрєєв зазначив, що серед інших пріоритетних напрямків у роботі органів прокуратури на наступний рік особливу увагу слід звернути на дотримання конституційних прав громадян при обмеженні та позбавленні волі; додержання вимог законодавства під час проведення футбольного чемпіонату Євро-2012; захист прав громадян при проведенні виборів до Верховної Ради.
 

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.