Інформація про хворобу, викликану вірусом Ебола
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я кількість жертв спалаху геморагічної лихоманки, викликаної вірусом Ебола, в країнах Західної Африки збільшилася до 1013 осіб. Така ситуація є «надзвичайною подією» і становить загрозу для охорони громадського здоров'я інших держав.
Геморагічна лихоманка Ебола - гостра вірусна висококонтагіозна хвороба, що може поширюватися через прямий, незахищений контакт із біологічними рідинами інфікованої людини та у результаті контакту з предметами, з якими контактувала хвора людина. Частіше за все вірус Ебола поширюється через родичів та друзів, які перебувають у тісному контакті при догляді за хворими. Летальність становить до 90 %. Лікування та специфічної профілактики цієї хвороби (вакцинації) не існує.
Наслідки подальшого поширення лихоманки у світі є особливо серйозними, зважаючи на вірулентність вірусу, інтенсивність його поширення серед населення та медичних працівників; а також слабкі системи охорони здоров'я у вражених країнах і країнах, де такий ризик є найбільш високим.
Під час знаходження в ендемічних з цього захворювання країнах, рекомендовано використовувати захисні маски й утримуватись від відвідування місць масового скупчення людей, контактів із хворими людьми, зокрема, які мають високу температуру тіла.
Особам, які повернулись з ендемічних із цього захворювання країн (Гвінея, Ліберія, Нігерія, Сьєрра-Леоне) при появі будь-яких із зазначених симптомів не треба займатися самолікуванням, а негайно звернутися за медичною допомогою, обов'язково повідомивши при цьому про перебування у західно-африканських або в сусідніх з ними країнах, про можливий контакт із особами, які відвідували ці країни.
Станом на сьогодні випадки захворювання чи завезення цієї недуги на територію України, в т.ч. і на територію області, не зареєстровані.
В лікувальних закладах області наявні схеми перепрофілювання відділень, передбачена можливість термінового розгортання госпітальних баз, відпрацьовані алгоритми дій медичних працівників на випадок виявлення хворих на особливо-небезпечні інфекції, в т.ч. і геморагічну лихоманку Ебола.
Ситуація знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідслужби у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.