Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:30:31

Рятувальники перевіряють готовність лісової охорони до ліквідації пожеж в умовах надзвичайно високого класу пожежної небезпеки

05.08.2014   06:28

На території Чернігівської області встановилась жарка та спекотна погода, яка за прогнозом Укргідрометцентру утримуватиметься й протягом серпня.

За таких погодних умов у лісових масивах встановився високий та надзвичайно високий клас пожежної небезпеки, що значно підвищує загрозу виникнення пожеж як у лісах, так і на торфовищах, сільгоспугіддях та відкритих ділянках місцевості.

З цим слід зазначити, що в області зафіксовано 13 пожеж у лісах, 2 - на торфовищах та 185 - загорянь сухої рослинності або сміття. Їх причинами стають розведені багаття, кинуті непогашені сірники чи недопалки, спалювання рослинних залишків, а також іскри, що вилітають з вихлопних труб автотранспорту.

2-3 серпня фахівці обласних управлінь ДСНС та лісового і мисливського господарства провели рейдову перевірку готовності лісової охорони Чернігівщини до ліквідації можливих пожеж в умовах високого та надзвичайно високого класу пожежної небезпеки.

Зокрема, рятувальники перевірили наявність відповідної документації, планів залучення сил і засобів, якість моніторингу та патрулювання лісових масивів, справність пожежної та пристосованої для гасіння пожеж техніки й спорядження тощо.

2 серпня учасники рейдової бригади на практиці перевірили готовність лісової охорони Холменського держлісгоспу. Під час об'їзду лісового масиву біля с. Хлоп'яники Сосницького району, рятувальники поміти пожежу підстилки у лісі на площі близько 0,1 га і до прибуття пожежної автоцистерни лісгоспу, гасили вогонь підручними засобами. Не допущено розповсюдження пожежі на більшу територію та перекидання на крону дерев.

Результатам перевірки показали, що лісокористувачі Чернігівщини готові до виконання завдань за призначенням в умовах високого та надзвичайно високого класу пожежної небезпеки.

Разом з тим слід зазначити, що які б зусилля не прикладали рятувальники та лісокористувачі до охорони лісів від вогню, значно знизити кількість пожеж та зберегти красоту природи вдасться лише при умові, що кожна людина буде проявляти обережність у поводженні з вогнем та пам'ятати про страшну силу й наслідки лісових пожеж.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.